İzmir’in Kınık ilçesindeki linyit madeninde meydana gelen kazayla ilgili şirketten ilk açıklama geldi. Yaralılara şifa ve tüm madencilere geçmiş olsun dilekleri paylaşılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı.

PATLAMA MEYDANA GELMEDİ

“Ayak arkasındaki boşluğun ani oturması ile meydana gelen basıncın etkisiyle oluşan güçlü hava ve toz akımı neticesinde, çoğu ayakta tedavi edilen arkadaşlarımız dahil toplam 45 kişi etkilenmiştir. 3 ayrı hastaneye sevk edilmiş arkadaşlarımızın çoğunluğu taburcu edilmiştir, 10 arkadaşımızın tedavisi devam etmektedir. Söz konusu olayda herhangi bir can kaybı olmaması en büyük tesellimiz olmuştur. Vardiyada yer altında görevli tüm çalışma arkadaşlarımız derhal tahliye edilerek, tahlisiye ekiplerince yer altı güvenlik tedbirleri alınmıştır. Meydana gelen olayın herhangi bir patlama veya göçükle ilgisi bulunmamaktadır.”

İzmir'de maden ocağında kısmi göçük: 48 kişi kurtarıldı tedavileri sürüyor İzmir'de maden ocağında kısmi göçük: 48 kişi kurtarıldı tedavileri sürüyor Son dakika... İzmir’in Kınık ilçesinde bir maden ocağında patlama meydana geldi. Konuya ilişkin açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 45 madencinin yaralandığını ve hastaneye kaldırıldığını açıkladı.