Serik'te ev sahibinin kiraya zam yapmasına kızan kiracı cinnet getirdi.

Erkan E. isimli vatandaş, akşam saatlerindeyurt dışında yaşayan ev sahibi ile telefonda kira artışı yüzünden tartışma yaşadı.

KIRILMADIK PENCERE, KAPI BIRAKMADI

Bunun üzerine sinirlenen kiracı Erkan E., sosyal medya hesabından yaptığı canlı yayında eline aldığı satırla, önce kendi oturduğu dairenin duvarlarına sonra da apartmanda bulunan asansörün kapısı ve camları ile pencere camlarına, güvenlik kameralarına zarar verdi.

KOMŞULARA KABUSU YAŞATTI

Yaptığı canlı yayında bağırarak apartman sakinlerine korku dolu anlar yaşatan Erkan E. için ihbar üzerine olay yerine polisler geldi.

Polis ekipleri, Erkan E.'yi gözaltına aldı. Karakola götürülen gencin ifadesi alındıktan sonra savcılığa sevk edildi.

Öfkeli kiracı için apartman sahibi ve sakinlerinin davacı oldukları öğrenildi.

Kiracılara fahiş kira baskısı: Ya yüzde 60 arttır, ya da evimden çık Kiracılara fahiş kira baskısı: Ya yüzde 60 arttır, ya da evimden çık Fahiş kira fiyatlarının emlakçıları da mağdur ettiğini söyleyen Kocaeli Emlakçılar Odası Başkanı Alpay Hacıoğlu, evlerini fahiş fiyatlara kira veren ev sahiplerinin emlakçı gibi komisyon aldıklarını iddia etti.

Yargıtay’dan kiracıları sevindirecek haber! Yargıtay’dan kiracıları sevindirecek haber! Bursa'da oturduğu eve kaya parçası düşen kiracı zarar gören evden çıkınca, ev sahibi kiracı hakkında icra takibi başlattı. Konu Yargıtay'a taşındı ve çıkan kararla kiracının haklı olduğuna hükmedildi.

Kiracılar ve ev sahipleri dikkat! Ekim ayı kira artış oranı belli oldu Kiracılar ve ev sahipleri dikkat! Ekim ayı kira artış oranı belli oldu Enflasyon rakamları açıklandı, kira artış oranı belli oldu. Enflasyon rakamlarının on iki aylık ortalaması baz alınarak belirlenen kira artış oranı Ekim ayı için yüzde 16,42 oldu.