68 yaşındaki Osman Şahin yanık tedavisi gören eşi için Antalya'dan Isparta'ya geldi. Burada kendisini doktor olarak tanıtarak tedavi için yardım edeceğini söyleyen bir kişi tarafından 100 bin lira dolandırıldı.

BANKAYA YATIRMA BAHANESİYLE DOLANDIRDI

Yaşanan olay öncesi Osman Şahin ile buluşan dolandırıcı akşam saatlerinde Şahin'i bir otele yerleştirerek 125 TL ödeme yaptı. Ertesi gün Osman Şahin'in yanında yaklaşık 100 bin lira olduğunu öğrenen şahıs, paranın çalınma ihtimaline karşı bankaya yatırılması gerektiğini söyledi. Osman Şahin bunun üzerine özel bir bankadan kendi adına hesap açtırdı, 100 bin lirayı hesaba yatırdı.

Osman Şahin hesap açtırırken kullandığı numaraya ait sim kartı ise şahsa verdi. Şahıs, sim kart üzerinden internet bankacılığı aracılığıyla Osman Şahin'in 100 bin lirasını kendi hesabına gönderdi. Paranın bankaya yatırıldığını sanan Osman Şahin ardından yeniden otele döndü. Dolandırıldığını ise bankanın kendisini araması sonrası öğrendi.

"NORVEÇ'TE DOKTORUM"

Osman Şahin “Eşim rahatsız olduğu için kan takviyesine ihtiyacı vardı. Bunu duyan dolandırıcı ben Norveç’te doktorum, yeğenim Isparta’da yaşıyor size yardımcı olacak dedi. Biz de Süleyman Demirel Üniversitesi Hastanesi'nde buluştuk, şehir merkezine geçtik üzerinde para varsa çalınmasın diye bana bankada hesap açmamı istedi. Üzerimde 100 bin TL nakit para vardı. Bankada hesabımızı açtık parayı yatırdık, daha sonra benden sim kartımı istedi, sim kartımı kendi telefonuna takarak benim hesaptan kendi hesabına transfer etti” dedi.

ACI GERÇEĞİ BANKA ARAYINCA ÖĞRENDİ

Kendisine yardım ettiğini sandığı kişi tarafından akşamüstü dolandırıldığını anlayan Şahin “Akşamüzeri beni bankadan aradılar. Osman Bey sizin bankada yüklü miktarda paranız vardı şu an gözükmüyor deyince biraz durakladıktan sonra otelde bulunan çocuğa telefonumu gösterdim çocuk telefonuma baktıktan sonra amca senin hesabına 100 bin TL giriş olmuş ama o para çekilmiş deyince anında bankayı aradık banka kartımızı ve sim kartımızı iptal ettirdik, sonra ben korktum daha sonra emniyeti aradık polisler otele gelip sorular sorduktan sonra bizi emniyete götürdü orada şikayetçi oldum. Toplam 100 bin liram gitti. Çok mağdurum” dedi.

“PARAYI GETİRSİNLER ŞİKAYETÇİ OLMAYACAĞIM”

Osman Şahin son olarak dolandırıcılara seslenip, parayı getirmeleri halinde şikayetçi olmayacağını belirterek, “Zaten çok mağdur oldum gelsinler mahkemede uğraşmayalım başkalarında canını yakmasınlar. Ben çok mağdur oldum yıkıldım, tüm birikimim 100 bin liram gitti. Allah kimsenin başına vermesin. Eşim yanık hastası o paraya ihtiyacımız var” ifadelerini kullandı.

Ev sahibi olma hayali tüm birikiminden etti: Eniştesi tarafından dolandırıldı Ev sahibi olma hayali tüm birikiminden etti: Eniştesi tarafından dolandırıldı Tüm mal varlığını satarak eniştesinden 200 bin liraya topraktan ev satın alana Sakine Kenber, iddiaya göre eniştesi Tacettin Aşkenaz tarafından "fiyatlar yükseldi biz vazgeçtik" denilerek dolandırıldı.

155 aradı dolandırıcılarla konuştu: 370 bin lirasını kaptırdı 155 aradı dolandırıcılarla konuştu: 370 bin lirasını kaptırdı Eskişehir’de akıl almaz olay. Telefonla arayan ve kendilerini polis olarak tanıtan dolandırıcılar, S.Y’den gönderdikleri banka hesabına 370 bin TL para göndermesini söyledi. Şüpheliler S.Y’nin inanmaması üzerine "Eğer bize inanmıyorsanız 155 Polis İmdat hattını arayın" diyerek 370 bin lirasını dolandırdı. Yaşanan olayın ardından Cumhuriyet Başsavcılığı, açıklama yaparak vatandaşları uyardı.