Edirne'nin Meydan Mahallesi Kıyık Caddesi üzerinde bulunan mezarlıklar yoldan geçenleri dönüp bir kez daha baktırıyor. Yol genişletme çalışmaları yapıldıktan yolun ortasında kalan mezarlıkların Selimiye Camisi'nin eski imamlarından Saçlı İbrahim Efendi ve Edirne'nin manevi büyüklerinden Ethem Baba'ya ait olduğu görüldü.

BAKIMINI VATANDAŞLAR YAPIYOR

Cadde ortasındaki mezarlıkların bakımını ve temizliğini çevredeki vatandaşlar yapıyor. Meydan Mahallesi Muhtarı Emin Özbostan konuya ilişkin konuştu.

Edirne'de yol yapım çalışması sonrası iki mezarlık yol ortasında kaldı.

"DAHA ÖNCE EVLERİN ÖNÜNDEYDİ"

Özbostan "Trafik artınca yol genişletme çalışmaları sonrası her iki mezar yolun ortasında kaldı. Daha önce bu mezarlar evlerin hemen önündeydi" dedi.

Edirne'de kar yağışı başladı Edirne'de kar yağışı başladı Edirne’de günlerdir beklenen kar yağışı başladı. Karın başlaması en çok vatandaşları ve çiftçileri sevindirdi.

Edirne esnafına Bulgar turistlerden sahte dolar şoku Edirne esnafına Bulgar turistlerden sahte dolar şoku Son günlerde Edirne'de Bulgar turist yoğunluğu yaşanıyor. Sık sık alışveriş yapmak için gelen turistler esnafın yüzünü güldürüyor. Ancak bir çift, sahte dolarlar ile esnafı dolandırmaya başladı.

Bulgarlara Edirne'de 'döviz' şoku! Elleri boş döndüler Bulgarlara Edirne'de 'döviz' şoku! Elleri boş döndüler Alışveriş için Edirne’ye akın eden Bulgaristan vatandaşları, 1 Bulgar levasının 10,53 TL’den 5,75 TL’ye düştüğünü görünce şoke oldu. Geçen hafta adım atacak yer olmayan Ulus Pazarında bu hafta sakinlik hâkimdi.