Bursa'da gece saat 03.00 sularında merkez Nilüfer ilçesi Nilüfer Organize Sanayi bölgesinde bulunan tekstil yardımcı kimyasallarının bulunduğu depoda henüz belirlenemeyen bir sebeple patlama meydana geldi.

15 KİŞİ KENDİNİ DIŞARI ATTI

Patlama sonucu alevler kısa sürede bütün fabrikayı sardı. Patlama sırasında içeride bulunan 15 kişi kısa sürede kendini dışarı atarak kurtulmayı başarırken, çalışanların ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi.

60  ARAÇ VE 150 PERSONEL KATILDI

Yangına 60 araç ve 150 personele müdahale eden Bursa Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri yangını beş saat sonra kontrol altına almayı başardı. Bölgede AFAD ekipleri fabrikadan çıkan keskin kokular ve yola savrulan kimyasallar için tedbir alırken, sağlık ekipleri dumandan ve kokudan etkilenenlere müdahalede bulundu.

Beş saat sonra kontrol altına altına alınan yangında fabrika kullanılamaz hale geldi. Polis ekipleri yangınla ilgili tahkikat başlattı.

İzmir'deki apartman yangınında 26 yaşındaki genç canından oldu İzmir'deki apartman yangınında 26 yaşındaki genç canından oldu İzmir'in Gaziemir ilçesindeki yaşanan olayda bir apartmanın en üst katında yangın çıktı, asansörle aşağı inmeye çalışan 26 yaşındaki genç dumandan zehirlenerek öldü.
ABD'de bir evde yangın çıktı, 13 kişi öldü ABD'de bir evde yangın çıktı, 13 kişi öldü ABD'nin Philadelphia kentindeki meydana gelen olayda bir ev yandı, 7'si çocuk 13 kişi hayatını kaybetti.