Büyükçekmece'de bir inşaat alanındaki istinat duvarı devridi, sokaktaki yol kaydı. Olay, saat 22.30 sıralarında Büyükçekmece Cumhuriyet Mahallesi’nde yaşandı. Yağmur ve kar yağışının etkisiyle, sokak üzerinde bulunan inşaat alanının istinat duvarı çöktü. Çökmeden dolayı sokaktaki yolun bir kısmı hafriyat alanına doğru kayarken, aydınlatma direği ve çöp konteynırları da zarar gördü. Olay sırasında sokakta herhangi bir kimsenin olmaması bir facianın önüne geçti.

"ARAÇLARIN OLMAMASI BÜYÜK ŞANS"
Mahalle sakini Önder Emiroğlu, “Yağmurdan ve kardan dolayı yolun kenarındaki bütün alan aşağı kaydı. Can kaybı yaşanmadı. Sadece mal kaybı yaşandı. Normalde yol kenarında bir sürü araç oluyordu. O araçların burada olmaması büyük şans. Yoksa 3-4 tane araç hafriyat alanına kayardı. Allah korudu buradakileri” dedi.

Tuzla'da istinat duvarı çöktü, 1 işçi göçük altında kaldı Tuzla'da istinat duvarı çöktü, 1 işçi göçük altında kaldı İstanbul Tuzla'da bir inşaatta yapılan çalışmalar sırasında istinat duvarı çöktü. Göçük altında kalan işçi için kurtarma çalışmaları başlatıldı.

İzmir'de bir sitenin istinat duvarı yıkıldı: 88 daire tahliye edildi İzmir'de bir sitenin istinat duvarı yıkıldı: 88 daire tahliye edildi İzmir'de bulunan 8 blokluk bir sitenin istinat duvarının yıkılması üzerine 88 dairenin tahliye edildiği bilgisi verildi.