Kandilli Rasathanesi tarafında yapılan açıklamada da 22.31'de meydana gelen merkez üssü Dursunbey ilçesi Ayvacık olan depremin şiddeti 4,8 olarak belirtildi. 

OLUMSUZ BİR İHBAR YOK

Depremin ardından :"Geçmiş olsun Balıkesir" diyerek açıklama yapan AFAD, "Dursunbey ilçesine meydana gelen ve çevre illerde de hissedilen 4,7 büyüklüğündeki deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır. Saha tarama çalışmaları devam etmektedir. Gelişmeleri takip ediyoruz." dedi.

BAKAN KOCA'DAN AÇIKLAMA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'da yaptığı açıklamada:"112 Acil Ekiplerimiz bölgeyi taramak üzere görevlendirilmiştir. İlk bilgilere göre, endişe verici bir sonuç söz konusu değil. Halkımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz." dedi.

İSTANBUL'U DA SALLADI

Öte yandan pek çok çevre ilde hissedilen deprem İstanbul'u da salladı. İstanbul'da deprem hissedildiği birkaç saniye boyunca kısa süreli paniğe neden oldu.

Elazığ’da korkutan deprem Elazığ’da korkutan deprem AFAD'tan alınan bilgiye göre; Elazığ’da 3.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Adana'da 3,8 büyüklüğünde deprem Adana'da 3,8 büyüklüğünde deprem AFAD'dan son dakika deprem açıklaması geldi. Adana Ceyhan ilçesimde saat 08.59'da 3,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi.