Ordu’nun özellikle yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken, Ordu Büyükşehir Belediyesi ile 19 ilçe belediyesinin kar ile mücadelesi sürüyor. Ordu Büyükşehir Belediyesi, il genelinde etkili olan kar yağışı sonrası vatandaşların mağduriyet yaşamaması için 464 araç ve iş makinesi ile 533 personelle çalışmalarını sürdürüyor.

KAR KALINLIĞI 2 METREYİ AŞTI

Akkuş ilçesinde de kar yağışı sonrası renkli görüntüler ortaya çıktı. İlçe genelinde 35 büyük iş makinesi ve 65 personel çalışmalarını sürdürüyor. Akkuş Kertil Mesire Alanı'nda yaklaşık 2 metre yüksekliğindeki karın içerisinde kaybolan kişinin fotoğrafı ise sosyal medyada çok fazla beğeni aldı. İnsan boyunu geçen karın içerisinde sadece elleri görünen vatandaşın fotoğrafı, ilçedeki kar yağışının şiddetini gözler önüne serdi. İlçede şiddetli kar yağışının devam ettiği, kar kalınlığının yer yer 2 metreyi aştığı belirtiliyor.

Fırtına sonrası İstanbul’da kartpostallık görüntüler Fırtına sonrası İstanbul’da kartpostallık görüntüler İstanbul’u günlerdir etkisi altına alan yoğun kar yağışı durma noktasına gelirken Boğaz’da eşsiz bir manzara oluştu. Havadan görüntülenen İstanbul beyaz örtüsüyle izleyenleri mest etti.