Muğla Bodrum'da yatağında ölü bulunan lise öğrencisi Gamze Sakallıoğlu’nun cenazesi toprağa verildi. Anne babası gözaltında olan Gamze'yi son yolculuğuna ablası uğurladı. 

ACI İHBARI ANNE VERDİ

Mazı Mahallesi’nde oturan T.S, pazartesi sabahı 112 Acil’i arayıp kızının yatakta hareketsiz yattığını söyledi. Bunun üzerine eve giden sağlık ekipleri, boyun kısmının iki tarafında kızarıklıklar olan Gamze Sakallıoğlu’nun öldüğünü belirledi. 

BOYNU KIRILMIŞ

Adli Tıp’ta yapılan otopside genç kızın boynunda kırık olduğu tespit edildi. Durumdan şüphelenen jandarma ekipleri, kızın annesi T.S. ile babası M.H.S’yi gözaltına aldı. Jandarmadaki işlemleri tamamlanan ikili, adliyeye sevk edildi.

"KIZIMI GELİNİM VE ANNESİ ÖLDÜRDÜ"

Anne T.S, adliye girişinde gazetecilerin sorusu üzerine "Kızım nasıl öldü hiçbir fikrim yok. Benim hakkımın aranmasını istiyorum. Ben yatağında ölü buldum. Birileri çocuğumu öldürmüş. Gelinimden ve annesinden şüpheleniyorum. Başkası da olabilir" iddiasında bulundu. Anne ve baba, savcılıktaki işlemlerinin ardından çıkarıldıkları sulh ceza hakimliğince tutuklandı. Yürütülen soruşturma kapsamında yakınlarının da ifadesi alındı. 

ABLASI MEZARINA KIRMIZI TÜLBENT BAĞLADI

Bu arada, Gamze’nin 2 gündür morgda bekletilen cenazesi yakınları tarafından alındı. Dört kardeşten en küçüğü olan maktulenin cenazesi, Çamlıca Mezarlığı’nda dualarla defnedildi. Abla Fatma Köse, kardeşinin kabri başında gözyaşı döktü. Köse, Gamze'nin mezarını elleriyle süsledi, kırmızı tülbent bağladı.

Öte yandan, aşçılık bölümü 2’nci sınıfta okuyan Gamze’nin Mumcular merkezindeki bir restoranda staj yaptığı öğrenildi.

Yatağında ölü bulunan Gamze’nin annesinden dikkat çeken açıklama Yatağında ölü bulunan Gamze’nin annesinden dikkat çeken açıklama Muğla’nın Bodrum ilçesinde annesi tarafından yatağında cansız halde bulunan 17 yaşındaki Gamze’nin boynunun kırılarak öldürüldüğü ortaya çıktı. Gamze’nin annesi adliye girişinde dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

17 yaşındaki genç kız yatağında ölü bulunmuştu, anne ve babası gözaltında 17 yaşındaki genç kız yatağında ölü bulunmuştu, anne ve babası gözaltında Muğla’nın Bodrum ilçesinde yaşanan olayda 17 yaşındaki Gamze Sakallıoğlu yatağında ölü olarak bulundu. Olayla ilgili olarak anne ve babası gözaltına alındı.