Türkiye’de önemli bir yere sahip olan atlar, sahipleri tarafından özenle korunuyor. Hem maddi hem de manevi olarak çiftliklerin gözbebekleri olan atlarla ilgili ilginç bir bilgi ortaya çıktı. 

AHIRA KAMERA YERLEŞTİRDİ 

Anadolu’nun bir köyünde seyislik yapan vatandaş, sabahları atının saçlarının örülü olduğunu görmesinin ardından, bu durumu merak etti. Atının saçlarının nasıl örüldüğünü merak eden seyis, ahıra kamera yerleştirerek beklemeye başladı. 

GÖRDÜKLERİNE İNANAMADI 

Sabah vakti kamera kayıtlarını inceleyen seyis, gördükleri karşısında şok geçirdi. Kayıtlarda gece vakti atının saçları kendiliğinden örülmeye başlanmıştı.

ANADOLU’DA SIKLIKLA GÖRÜLÜYOR 

Yaşanan durumun ilk olmadığı ve Anadolu'da yaşayan birçok vatandaşın başına geldiği belirtildi. Atların saçlarının gece vakti yaptıkları hareketlerden dolayı kendiliğinden örüldüğü öne sürüldü.

Suriyeli Mustafa ve kardeşleri artık donma korkusu yaşamadan uyuyabilecek Suriyeli Mustafa ve kardeşleri artık donma korkusu yaşamadan uyuyabilecek Sosyal medyada paylaşılan bir fotoğraf karesiyle gündeme gelen ve annesinin donmaması için gece yataktan kaldırıp yürüyerek ısınmasını isteyen 8 yaşındaki Suriyeli Mustafa’ya ve ailesine Türkiye Diyanet Vakfı yardım ulaştırdı.

Nafaka borcu kömürlükte yaşamaya mahkum etti Nafaka borcu kömürlükte yaşamaya mahkum etti Ankara'da yaşayan bir adamın 15 yıl önce boşandığı eşine 11 yıldır nafaka ödediği öğrenildi. 88 bin lira birikmiş nafaka borcu olan adamın kömürlükte yaşamını sürdürüyor.

'Yaşamaz' denen buzağının adını 'Yaşar' koydular: Anne şefkatiyle bebek gibi bakıyorlar 'Yaşamaz' denen buzağının adını 'Yaşar' koydular: Anne şefkatiyle bebek gibi bakıyorlar Erken doğan buzağıyı evlerine alan ve ona anne şefkatiyle bebek gibi bakan Mustafa Gündoğan ve eşi, ismini 'Yaşar' koydukları buzağıya biberonla süt içiriyor, onunla birlikte televizyon izliyor ve ninnilerle ayakta sallayıp uyutuyor.