Yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve batısı, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Bolu, Düzce, Tokat, Gaziantep ve Kilis çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Antalya'nın iç kesimleri, Isparta ve Burdur'un doğusunda yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında yer yer pus ve sis görüleceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı iç ve güneydoğu kesimlerde 2 ila 6 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgarın, genellikle kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege'de kuvvetlice (30-50 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde sağanak yağışlı 20
İstanbul: Parçalı zamanla çok bulutlu akşam saatlerinden sonra sağanak yağışlı 18
İzmir: Parçalı bulutlu 22
Adana: Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25
Antalya: Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (Yağışların iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.) 23
Samsun: Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı 16
Trabzon: Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı 15
Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 14
Diyarbakır: Parçalı bulutlu 25

Meteoroloji tüm yurdu uyardı! Bayramda hava nasıl olacak? Meteoroloji tüm yurdu uyardı! Bayramda hava nasıl olacak? Meteoroloji tarafından yapılan son hava tahminine göre, Ramazan Bayramı'nda yurt genelinde sağanak yağış ve gök gürültülü sağanak yağış etkili olacak.

Bayramda hava nasıl olacak? Meteoroloji il il uyardı: İstanbul, Ankara, İzmir... Bayramda hava nasıl olacak? Meteoroloji il il uyardı: İstanbul, Ankara, İzmir... Ramazan Bayramına sayılı günler kala tatil planı yapanlar ve plan yapmak isteyenler 'bayramda hava nasıl olacak' diye araştırıyorlar. Yurt genelinde birkaç gündür etkili olan güneş, İstanbul'da bugün yerini bulutlu ve kapalı bir havaya bıraktı. Meteoroloji, son dakika tahminlerinde gök gürültülü sağanağı ön plana çıkarırken, 5 günlük tahmin raporunda bayrama ilişkin ipuçları verdi. Prof. Dr. Orhan Şen ise bölge bölge sağanak için uyardı.