Trépanier baykuş konduğu için çekimi durdurdu. Dev kuş, fotoğraf makinesinin tele objektifine kondu. Fotoğrafçı kısa süreli panik yaşarken birlikte çekim yaptığı arkadaşı Thomas Pham-Van, bu ilginç anın fotoğrafını çekmeyi başardı.

“FOTOĞRAFINI ÇEKMEK BAMBAŞKA BİR AYRICALIK”

Baykuş hiçbir şey olmamış gibi 30 saniye kadar makine üzerinde dururken Pham-Van, “Bu muhteşem kuşu gördüğüme ve onun uçarken fotoğrafını çekme ayrıcalığına sahip olduğum için çok seviniyordum. Onun fotoğraf makinesinin üzerine tünemiş halde fotoğrafını çekmek ise bambaşka bir ayrıcalık oldu” dedi.

Kanatlarının uzunluğu 1,5 metreyi bulan büyük gri baykuşlar, Kanada’nın kuzey kesimleriyle İskandinavya ve Sibirya’da yaşıyor. Nesilleri tehlikedeki bu tür, son derece avcı tabiatıyla biliniyor.

Türk araştırmacıdan 'cep'te devrim: Üç boyutlu fotoğraflar geliyor Türk araştırmacıdan 'cep'te devrim: Üç boyutlu fotoğraflar geliyor Türk araştırmacı Okan Atalar, akıllı telefon kameraları için üç boyutlu görüntü sağlayan bir teknoloji geliştirdi. ABD'de Stanford Üniversitesinde çalışmalarını sürdüren Atalar, bu teknolojinin çok ucuz ve yüksek performanslı olacağını belirtiyor.
Galata Kulesi annelerin fotoğraflarıyla süslendi Galata Kulesi annelerin fotoğraflarıyla süslendi En anlamlı Anneler Günü kutlamalarından biri Galata Kulesi'nde yapıldı. Mustafa Kemal Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım, Cumhurbaşkanı Erdoğan annesi Tenzile Erdoğan ve şehit annelerinin fotoğrafları kuleye yansıtıldı, duygu dolu anlar yaşandı.