Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, son 3 ay içinde kent genelinde meydana gelen 8 ayrı işyerinden, 10 ayrı oto, 8 ayrı otomobil, 5 ayrı inşaattan, 1 adet hayvan, 1 adet yeraltı kablosu hırsızlığının gerçekleşmesinin ardından geniş çaplı inceleme başlattı. Ekipler hırsızlık olaylarının meydana geldiği bölgelerde bin 500 saat güvenlik kamerası kayıtlarını inceledi. Yapılan çalışmada şüphelilerin kamyonetlerle geceleyin hurda toplayıcısı gibi gezdikleri, deşifre olmamak için araçlarının plakalarını söktükleri ve kısmen gazete ile kapattıkları belirlendi. Şüphelilerin daha sonra benzer modelde araçları çalarak hırsızlık yaptıkları, çaldıkları malzemeleri kendi araçlarına aktardıkları ve malzemeleri hurdacılara götürüp sattıkları ortaya çıktı.

"11 ŞÜPHELİ YAKALANDI"

Hırsızlık, Yankesicilik ve Oto Hırsızlık Büro Amirliğince hırsızlık olaylarını gerçekleştiren şüphelilere yönelik 130 personelin katılımıyla operasyon düzenlendi. ’Bahar temizliği’ ismi verilen operasyonda, O.O., R.D., M.K., S.B., S.K., S.D., D.Y, D.D., S.B., S.O. ve E.O. gözaltına alındı. Şüphelilerin ev ve işyerlerinde yapılan aramada; 10 adet araç, 25 adet klima iç ve dış ünitesi, 130 adet inşaat iskele demiri, 180 metre yeraltı kablosu, çok miktarda araç teybi ve amfisi, demir kesme makasları, otel mutfak ekipmanları ele geçirildi. Malzemeler sahiplerine teslim edilirken 11 şüpheli emniyetteki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi.

"ÇEK ÇEK ANTALYA YAKIŞIKLI GÖRSÜN"

Geniş güvenlik önlemi altında adliyeye sevk edilen şüphelilerinden birinin görüntü alan gazetecilere, “Çek çek Antalya yakışıklı görsün, bakayım nasıl çıkmışım. Yakışıklıyım ya beni çekiyorlar” dediği görüldü.

Tarihleri duvara tek tek yazıyor! 11 yıldır devam eden hırsızlıkta zararı 1 milyon lira Tarihleri duvara tek tek yazıyor! 11 yıldır devam eden hırsızlıkta zararı 1 milyon lira Sinop'ta iddialara göre bir balıkçının deposu, 2011 yılından bu yana tam 25 kez soyuldu. Deposundan çalınan ürünlerin şimdiki değerinin 1 milyon liranın üzerinde olduğunu belirten ve her soyulduğu tarihi deposunun duvarlarına yazan vatandaş, duruma bir çözüm bulunmasını istiyor.

Hırsızlıktan gözaltına alınan genç intihar etti Hırsızlıktan gözaltına alınan genç intihar etti Adıyaman’da hırsızlıktan gözaltına alınan 29 yaşındaki genç, getirildiği adliyenin 2. katından atlayarak intihar etti.