Antalya’nın Döşemealtı ilçesinde tarım kimyasalları üreten fabrikada gaz sızıntısı oldu, zehirlenen 2 işçi hayatını kaybetti, 13 işçi de hastenlik oldu.

Organize Sanayi Bölgesi 3. kısımdaki kimyasal gübre üretimi yapan bir fabrikada gaz sızıntısı meydana geldi. Gaza maruz kalan işçilerden 2’si olay yerinde can verdi, 13 işçi de etkilendi. İşçiler fabrikadan tahliye edilerek güvenli bir alana taşındı. Bu sırada durumu ağırlaşan 3 işçi ambulanslarla hastaneye sevk edildi. Diğer işçiler ise Kimyasal Biyolojik Radyasyon ve Nükleer (KBRN) ekiplerince arındırma işlemine tabi tutuldu, ardında da tedbir amaçlı hastaneye götürüldü. 

ÖLEN İŞÇİNİN YAKINI FABRİKAYA GİRMEK İSTEDİ

 

Bu arada, vefat eden Emrah Yiğit’in bir yakını olay yerine gelerek fabrikaya girmek istedi. Jandarma ekiplerince sakinleştirilen kadın, ağlayarak "Bırak beni Allah rızası için... Emrah, Emrah” diye feryat etti. Güçlükle sakinleştirilen kadın, daha sonra yakınlarının aracıyla bölgeden ayrıldı.

Fabrikada gaz sızıntısı: 8 işçi hastaneye kaldırıldı Fabrikada gaz sızıntısı: 8 işçi hastaneye kaldırıldı Edirne’nin Keşan ilçesindeki bir peynir fabrikasında amonyak tankında gaz sızıntısı meydana geldi. Gazdan etkilenen 8 işçi, hastanede tedavi altına alındı.

Doğalgaz sızıntısından 1’i doktor 6 kişi zehirlendi Doğalgaz sızıntısından 1’i doktor 6 kişi zehirlendi Çorum’da doğalgaz sızıntısı nedeniyle 5’i aynı aileden, 1’i doktor olmak üzere 6 kişi zehirlendi. Fenalaşarak kızını arayan baba olası bir faciayı önledi.