Avcılar’da yaşayan Özgür Ağaoğlu, eşi ile problemli olan evliliklerini sonlandırmak için boşanmak istedi. Aylardır boşanmaya çalışan Ağaoğlu dün sabah saatlerindeki boşanma davası için erkenden uyanarak aracını gelin arabası gibi süsletti ve adliyeye gitti. Dava sonucunda eşi ile boşanan Özgür Ağaoğlu “Bekarlık Sultanlıktır” yazılı aracı ile İstanbul’u gezdi. Süslenen araç havadan da görüntülendi.

AHIM VARDI, YAPTIM

Trafikteki vatandaşların şaşkınlıkla izlediği Ağaoğlu yaşananlar ile ilgili, “Benim 5 seneden beri nikahlı karımdı, biz ayrılmaya karar verdik. Uzun süre anlaşmaya çalıştık ama anlaşamayınca ortak bir karar ile ayrılmak istedik. Ben aracımı bu şekilde süsletip adliyeye gittim sabah. Allah herkese nasip etsin. Evli olup da çoluğu çocuğu olmayanlara özellikle bekarlık sultanlıkmış gerçekten. Benim bir ahım vardı, boşandığım zaman bu şekilde yapacağım diyordum, yaptım. Bu şekilde Boğaz Köprüsünü, Tem Otoyolu’nu geçtim Arnavutköy’e kadar geldim. Gören insanlar şaşırıyor ilk başta gelin arabası zannediyor yazıyı görünce gülüp geçiyorlar bundan sonra asla evlenmeyi düşünmüyorum” ifadelerini kullandı.

ÖNCE ARACIMI SÜSLEDİM SONRA ADLİYEYE GİTTİM

Konuşmasına devam eden Özgür Ağaoğlu, “Sabah evimin yanındaki bir çiçekçiye gittim ben boşanıyorum, ne kadar süsleme olur dedim, ’Bugün hemen yapabiliriz’ dediler. Hemen aracımı süslettim ve adliyeye gittim sonrasında. Avcılar’da başladım yolculuğuma her yeri dolaştım şimdi de Tekirdağ’a gideceğim” şeklinde konuştu

Pandemi aile kurumunu da etkiledi: Evlilikler de boşanmalar da arttı Pandemi aile kurumunu da etkiledi: Evlilikler de boşanmalar da arttı Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerinden derlenen bilgiye göre, İstanbul'da 2020'de 86 bin 29 çift dünya evine girerken bu sayı pandemi etkisinde geçen 2021 yılında yüzde 14,36 artarak 98 bin 384 oldu.

Boşanma davasında 'hasta eş' kararı: Yargıtay açıkladı, kusur sayılmadı Boşanma davasında 'hasta eş' kararı: Yargıtay açıkladı, kusur sayılmadı Bir boşanma davasının temyiz müracaatını değerlendiren Yargıtay 2. Hukuk Dairesi, fiili ayrılık sürecinde hastalanan ve tedavi gören eşine bakmayan kadını kusurlu saymadı.

Eşi çimdikleme boşanma nedeni sayıldı Eşi çimdikleme boşanma nedeni sayıldı Bir boşanma davasında 'çimdikleme' olarak bilinen eylem, yerel mahkemenin ret kararını bozan istinaf mahkemesince boşanma sebebi olarak gösterildi.