Dereli ilçesi Haydere köyündeki evlerinde gözden kaybolan Elifnaz (6) ve Züleyha Nefes'i (8) yaklaşık bir saat arayan ailesi durumu jandarmaya bildirdi.

HER YERDE ONLARI ARADILAR

İhbar üzerine jandarma ve AFAD ekiplerince, AFAD gönüllüleri ile köylülerin de katılımıyla arama çalışması başlatıldı.

Arama çalışmasında jandarmanın iz takip köpekleri de kullanıldı.

Ekiplerin yaklaşık 4 saatlik çalışmasının ardından Elifnaz ve Züleyha kardeşler babalarına ait hafif ticari aracın bagajında uyur halde bulundu.

Durumları iyi olduğu öğrenilen iki kız kardeş sağlık kontrolü için Dereli Devlet Hastanesi'ne götürüldü.

İntihar etmeden önce annesi ile konuşan genç kayıplara karıştı İntihar etmeden önce annesi ile konuşan genç kayıplara karıştı Antalya’da annesini görüntülü arayarak intihar edeceğini söyleyen genç, görüşmenin ardından kayıplara karıştı. Annenin ihbarı ile harekete geçen ekipler köşe bucak aranan genci bulamadı.

Bali’de  balıkçılar tarafından günler sonra kurtarılan kayıp Türk gemi kaptanı yurda döndü Bali’de balıkçılar tarafından günler sonra kurtarılan kayıp Türk gemi kaptanı yurda döndü İngiltere merkezli gemide kaptan olarak görev yapa Türk denizci öğlen saatlerinde gemiden kayboldu. Birinci kaptan olan Erhan Seçkal’ın iki buçuk gün sonra balıkçılar tarafından denizde bulundu. Seçkal havalimanındaki işlemlerinin ardından yurda döndü.