İstanbul'un Beylik düzü ilçesine bağlı Gürpınar Mahallesi'nde korku dolu anlar yaşandı. Mahallede bulunan bir binanın 7 ve 8'inci katlarındaki balkonlarda çökme meydana geldi. İhbar üzerine bölgeye itfaiye ekipleri sevk edildi. Olay sırasında apartmanın çevresinde kimsenin olmaması muhtemel bir faciayı engelledi. Bu arada, daha önce binanın hasarlı olduğu yönünde belediyeye ihbar yapıldığı aktarıldı. Hiçbir tedbir alınmayan apartmanda bugün yaşanılan fırtına ile birlikte çökmenin gerçekleştiği kaydedildi.

"HAVA SICAKKEN ÇOCUKLAR ORADA OYUN OYNUYORDU"

Site sakinlerinden Celal Sönmez “5-6 yıl önce o balkonun sıkıntılı olduğu belediyeye söylenmişti. Bugün fırtınaya dayanamadı ve ansızın yıkıldı. Çocuklar normalde o civarda oyun oynuyordu. Hava yağışlı diye kimse yoktu" dedi.

"RÜZGARDAN SALLANDIĞINI GÖRDÜM"

Mehtap Keleş de "Buranın bir önceki yöneticisiyim. Zaten iyi bir müteahhit ile anşabilsek kentsel dönüşme girecek. Bu balkon yaklaşık 15 senedir yıkık dökük. Bir önceki kiracı buraya mobilya da yığdı. Ağırlık oluştu. İhmalkarlık var. Yıkılmasını zaten hep bekliyorduk. Ben çamaşır topluyordum. Rüzgârdan balkonun sallandığını gördüm. Bir anda çöktü" ifadelerini kullandı.

"DAHA ÖNCE DİLEKÇE VERDİM"

Evim sahibesi Hanım Yılmaz da "Olay anında dışarıdaydım. Daha önce bu balkonun onarılması için belediyeye dilekçe verdim. Bana ‘burası kentsel dönüşüm olacak, biz karışmıyoruz’ dediler.  Burada birkaç kişinin daha balkonu böyle dayanıksız” şeklinde konuştu.

Evinin balkonunda buldu, kırlangıç kuşu zannetti Evinin balkonunda buldu, kırlangıç kuşu zannetti Erzincan’da bir kişi evinin balkonunda ebabil kuşu buldu. Nadir görülen ebabil kuşu tedavisi için Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğüne teslim edilecek.

Geri dönüşüm ile hayaliniz gerçek olsun: Balkonlarınızı yaza hazırlayın Geri dönüşüm ile hayaliniz gerçek olsun: Balkonlarınızı yaza hazırlayın Hayat alanlarınızı yenilemek için çok büyük bütçeler ayırmanıza gerek yok. Evinizdeki turşu bidonlarını, pet şişelerini, cam objeleri boyayıp dönüştürerek hayal ettiğiniz objelere kavuşabilirsiniz.

Babası 'kavgaya gitmesine izin vermedi' diye kendini balkondan attı Babası 'kavgaya gitmesine izin vermedi' diye kendini balkondan attı İstanbul Zeytinburnu’nda yaşanan olayda 16 yaşındaki genç sokakta arkadaşlarının kavga ettiğini gördü. Arkadaşlarına yardım etmek için babasından izin istedi, olumsuz cevap alınca da kendini balkondan attı.