Son dönemlerde hızlıcaartan yayla evlerinin sayısı ekipleri harekete geçti. Birçoğu kaçak yapılan evler için yıkım başlatılmış ancak bir süre sonra durdurulmuştu. Yıkımlar yeniden başladı ve 20 kaçak ev ekipler tarafından yıkıldı. Duruma vatandaşlar tepki gösterdi ve kedilerine yıkım için tebliğ edilmediğini söyledi.

Hıdırnebi Yaylasında önceki gün sabaha karşı 20 kadar kaçak yapı yıkılırken, bölgede 100 kadar kaçak yapının daha yıkımının yapılacağı öğrenildi. Akçaabat Kaymakamlığı kararıyla Hıdırnebi Yaylasında sabahın erken saatlerinde 20 kadar kaçak ev ve baraka iş makineleri ile yıkılırken bazı vatandaşlar yıkım için kendilerine haber verilmediğini iddia etti.

'HABER VERİLMEDEN SABAHIN 4'ÜNDE YIKILDI'

Yayla sakinlerinden Yücel Gedikli kendilerine haber verilmeden yazılı belge gönderilmeden yıkım yapıldığını iddia ederek "Bunlar bizim yayla evlerimiz, alt kısmında hayvanlarımız üst kısmında bizler kalıyoruz orijinali bu. Bize haber verilmeden hiçbir yazılı belge gönderilmeden sabahın saat 4-4.30’unda yıkıldı. Partili partisiz hangisi olursa olsun devlet büyüklerime saygım sonsuz. Türkiye Cumhuriyetini yönetiyorsa ben onun vatandaşıyım.

'HAYVANCILIK İÇİN GELİYORUZ'

Bu şekilde 100 tane olduğu söyleniyor. Edindiğim bilgilere göre, 100 civarında yıkılması gereken evler olduğunu duydum. Yıkımlar devam edecek dediler. Biz buraya çoğunlukla hayvancılık için geliriz, hayvancılık bittiği için bugünkü durumlar ortada. Savcılık bize bir kâğıt gönderir devletin mahkemeleri var orada yargılarsın, bundan kaçmanın bir anlamı yok. Bize hiçbir şey tebliği edilmedi” diye konuştu.

Ameliyat izine son! Bu yöntem ilk defa Trabzon'da uygulandı Ameliyat izine son! Bu yöntem ilk defa Trabzon'da uygulandı Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi'nde kadın doğum ameliyatlarında iz bırakmayan yöntem uygulanmaya başlandı. Bu Türkiye'de bir ilk oldu.

Trabzon'da DEAŞ militanı yakalandı Trabzon'da DEAŞ militanı yakalandı Trabzon'da terör örgütü DEAŞ üyesi bir kişi yakalandı. Şahıs, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

Trabzon'da belediye hoparlörlerinden "Mutluluğa kurşun sıkma" çağrısı Trabzon'da belediye hoparlörlerinden "Mutluluğa kurşun sıkma" çağrısı Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, belediye anons merkezinden hem vatandaşların Ramazan Bayramı’nı kutladı hem de Trabzonspor’un şampiyonluk kutlamalarında silah kullanılmaması gerektiği konusundaki uyarılarını sürdürdü. Anons üç gün boyunca belediye hoparlöründen yayınlanacak.