Yangın, saat 07.00 sıralarında merkez Yıldırım ilçesi Mecit Çıkmazı Sokakta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, yüzlerce yıllık tarihi boş binada henüz bilinmeyen bir sebepten dolayı yangın çıktı. Alevlerin yükseldiğini gören vatandaşlar durumu itfaiye, polis ve sağlık ekiplerine bildirdi.

YANGININ ÇIKIŞ SEBEBİ ARAŞTIRILIYOR

Olay yerine çok sayıda itfaiye, polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Tarihi binanın ahşap olması nedeniyle alevler kısa sürede tüm binayı sararken olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yangına müdahale etti. İtfaiye ekipleri, yangına yaklaşık 1 saat süren müdahalenin ardından yangını kontrol altına aldı.  Tarihi binanın yanışını ise meraklı mahalleli film izler gibi izledi. Yangının çıkış sebebi araştırılıyor.

İzmir’deki orman yangını 15 saat sonra kontrol altına alındı: 42 hektarlık alan zarar gördü İzmir’deki orman yangını 15 saat sonra kontrol altına alındı: 42 hektarlık alan zarar gördü İzmir’in Karaburun ilçesinde İHA tarafından tespit edilen yangın 15 saat sonra söndürülebildi. Ynagında 42 hektarlık alan zarar gördü.