Eşini kanserden kaybedince çocuklarına hem analık hem de babalık yapmaya başladı. Şanlıurfa'dayaşayan inşaat işçisi Muhittin Çiçeklidağ'ın yaptığı fedakarlık görenlerin gözlerini dolduruyor. 
 
Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde yaşayan inşaat işçisi 46 yaşında ki Muhittin Çiçeklidağ, bir yıl önce kaybettiği eşinden sonra 4 yetişkin çocuğuna hem annelik ve hem de babalık yapıyor. İlçenin Kale mahallesinde 4 çocuğuyla birlikte yaşayan baba Muhittin Çiçeklidağ, çocuklarına daha iyi bir gelecek kurmak için sabahtan akşama kadar inşaatta çalışırken, işten eve geldiğinde de çocuklarıyla beraber mutfağa geçerek yemek pişiriyor, ev temizliği yaparak onlarla zaman geçiriyor.

Günlük yevmiyeyle 4 çocuğunu okutmaya çalışan baba Çiçeklidağ, elinden geldiğince çocuklarını okutmak için çalışacağını belirtti. Bir yıldır hem annelik ve hem de babalık yapıyor. 

HER ŞEY 4 ÇOCUĞU İÇİN 

Bir yıl önce eşini beyin tümörü hastalığından kaybettiğini belirten Muhittin Çiçeklidağ, ''Çocuklarım kendilerini yalnız hissetmesinler, üzülmesinler diye işten eve geldiğimde onlarla birlikte yemek yapıyorum, bulaşık yıkıyorum, yani ev işi ne varsa beraber yapıyoruz. Ne yapalım kaderimizde bu varmış ve bunu yaşamak zorundayız” dedi.

Maddi olarak zor durumda olmasına rağmen çocuklarını okutmak için mücadele vereceğini söyleyen Baba Çiçeklidağ, ”Çocuklarımın dördü de okula gidiyor, 2 kız 2 oğlan. İnşaat işinde çalışıp onları okutuyorum. Sonuçta annelerini kaybetmişler, çocuklar mutsuz, huzursuzlar, üzülüyorlar. 

Bende bunlara yardımcı olmaya çalışıyorum, onlara elimden geldiğince neşe vermeye çalışıyorum, zaman geçiriyorum ki çok fazla hüzünlenmesinler, annelerinin yokluğuna üzülmesinler" şeklinde konuştu.

'ÇOCUKLARIM İÇİN EVLENMEYİ DÜŞÜNMEDİM'

Halen 46 yaşında olmasına rağmen çocukları için evlenmeyi düşünmediğini söyleyen Baba Çiçeklidağ, ''Evlenmeyi hiç düşünmedim, niye düşünmedim diye soracak olursanız, çocuklarım için düşünmedim. Çocuklarıma bakacak, annelik yapacak bir kadının var olduğunu sanmıyorum. Olsa da bunun gibi birini bulma şansımız yok, şansımız olsaydı hanımım genç yaşta ölmezdi. 2 yıl hanımı hastane hastane gezdirdim ama maalesef o amansız hastalıktan kurtulamadı ve vefat etti. Ben bir yıldır çocuklarım için hem anneyim hem babayım ve buna devam edeceğim” ifadelerini kullandı.

BABALARIYLA GURUR DUYUYORLAR

Siverek Mehmet Ragıp Karcı Kız İmam Hatip Lisesi 10'uncu sınıfa giden çocuklardan Suna Çiçeklidağ, ''Babamızı çok seviyoruz, babamız bir yıldır, annemizi kaybettikten sonra bize hem annelik yaptı hem de babalık yapıyor. Biz babamızla gurur duyuyoruz. Babamız olmazsa zaten yaşayamayız. Babamız mutfakta bize yardım ediyor, ev işlerinde yardım ediyor, işten geldiğinde yorgun olduğu halde yine bize yardım ediyor, bize destek oluyor” diye konuştu.

Şanlıurfa'da dehşet! Baba, bıçakla saldıran oğullarına kurşun yağdırdı Şanlıurfa'da dehşet! Baba, bıçakla saldıran oğullarına kurşun yağdırdı Şanlıurfa Haliliye'de iki kardeş, babalarına bıçakla saldırdı. Baba da onlara silahla karşılık verdi. Çocuklardan biri öldü, biri ağır yaralandı.

Şanlıurfa’da uyuşturucu operasyonu: 28 gözaltı Şanlıurfa’da uyuşturucu operasyonu: 28 gözaltı Şanlıurfa’da uyuşturucu satıcılarına yönelik 29 adrese düzenlenen eş zamanlı operasyonda 28 zanlı gözaltına alındı.

Şanlıurfa'da aşiretler birbirine girdi! Kavga iki gündür sürüyor Şanlıurfa'da aşiretler birbirine girdi! Kavga iki gündür sürüyor Şanlıurfa Akçakale'de iki büyük aşiret birbirine girdi. İki gündür devam eden kavgalar sebebiyle esnaf kepen kapattı.