Doğu ve Güneydoğu'da yıllarca terör baskısı ve terörün bölgeye verdiği zararlardan dolayı yaşadıkları il ve ilçe sınırları içinde bulunan piknik alanları, yaylalara, kanyonlara, ve mesire alanlarına hasret kalan gençler, bölgeye huzurun gelmesiyle yıllar sonra buluştukları doğada voleybol oynayarak halay çekip piknik yaptı. Batman ve Sason ilçesindeki iş yerlerinde çalıştırdığı gençleri doğada buluşturan iş insanı Veysel Tekin, işsiz gençlere iş ortamı oluşturarak gençleri terör belası ve uyuşturucunun pençesinden uzaklaştırmak için iş yerlerinde istihdam oluşturduğunu söyledi.

TERÖR BELASINDAN UZAK EĞLENDİLER

Tekin, “Bugün Batman’dan geldik. Batman ve Sason’da iş yerlerimiz var. Bu iş yerlerimizde çalışan arkadaşlarımızı buraya getirerek piknik yaparak güzel bir gün geçirmelerini sağladık. Batman’da 300, Sason’da 100 çalışan personelimiz var. Sason’da açtığımız iş yerindeki personel sayımızı 500’e çıkarmayı hedefliyoruz. Amacımız işsiz gençlere iş kapısı aralayarak onları terör belası, hırsızlık ve uyuşturucudan uzak tutmaktır” dedi.

20 YIL SONRA HUZURA KAVUŞULDU

Bölgede terörün bitme noktasına gelmesinden dolayı gençlerin huzura kavuştuğunu belirten Nürcan Akın, “Doğu ve Güneydoğu'da terörün bitmesi ve terör olaylarının azalması, biz gençlere ve bu bölgedeki vatandaşlara huzur getirmiş olmaktadır. Bu sayede biz gençlere hem bölgemizdeki piknik yerlerini keşif etme, hem de gönlümüzce doğada bir araya gelip eğlenme fırsatı doğmuştur. 20 yıl önce bu imkanlara sahip değildik. Şimdi bu huzura ve güvene kavuşmanın mutluluğu içerisindeyiz. Gördüğünüz gibi burada arkadaşlarımız ile birlikte piknik yapıyoruz, oyunlar oynuyoruz, doğanın, huzurun keyfini çıkarıyoruz ve bu durumdan çok mutluyuz. Bu huzurun, bu güven ortamının devam etmesini çok istiyoruz. Bizlere bu huzurlu ortamı sağlayan başta cumhurbaşkanımıza, İçişleri Bakanı'mıza ve güvenlik güçlerimize çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.                     

İki terörsit öldürüldü biri kırmızı listede: Sığınakta göğüs göğüse çatıştılar İki terörsit öldürüldü biri kırmızı listede: Sığınakta göğüs göğüse çatıştılar Diyarbakır’da 2 teröristin daha etkisiz hale getirildiğini açıklayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Jandarma, 'Ape Musa' gücü olarak bildiğimiz sözde o gücün bir sığınakta 2 teröristini etkisiz hale getirdi. Hem de göğüs göğüse çarpışmada etkisiz hale getirildiler" dedi.