Yurt genelinde sıcak ve nemli hava etkisini göstermeye başlarken Meteoroloji bazı illerde hava sıcaklıklarının düşeceğini kaydetti. Sıcaklıkların iç Ege, İç Anadolu, Karadeniz ve Doğu Anadolu'da mevsim normallerinin yer yer altında seyredeceği tahmin ediliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre Cuma gününden itibaren sıcaklıkların düşeceği kaydedildi.

23 HAZİRAN HAVA DURUMU

Meteoroloji’den edinilen bilgiye göre 23 Haziran’da hava yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Karadeniz (Giresun hariç), Doğu Anadolu’nun kuzeyi, Edirne, Tekirdağ, Çanakkale, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Çankırı, Yozgat, Sivas, Bolu, Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu, Van ve Hakkari çevreleri ile Ankara'nın güney ve doğu kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Kars ve Ardahan çevreleri ile Erzurum'un kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.  

HAVA SICAKLIKLARI DÜŞECEK Mİ?

Hava sıcaklıklarının Trakya kesiminde 3 ila 5 derece azalacağı diğer bölgelerde önemli bir değişiklik yaşanmayacağı ifade edildi. Rüzgar, genellikle kuzey ve batı, güneydoğu kesimlerde güney ve batı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Akdeniz’in Toroslar kesiminde kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esecek.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı, zamanla çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde güney ve doğu kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 26

İstanbul: Parçalı bulutlu 29

İzmir: Az bulutlu ve açık 36

Adana: Az bulutlu, iç kesimleri yer yer parçalı bulutlu 33

Antalya: Az bulutlu ve açık 36

Samsun: Parçalı ve çok bulutlu 26

Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 24

Erzurum: Parçalı ve yer yer çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (Yağışların öğle saatlerinden sonra kuzey kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor) 21

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 34

Meteoroloji'den 4 bölge ve 10 il için sağanak alarmı | 20 Haziran hava durumu Meteoroloji'den 4 bölge ve 10 il için sağanak alarmı | 20 Haziran hava durumu Meteorolojinin son tahminlerine göre, 4 bölge ve 10 ilde kuvvetli sağanak yağış bekleniyor.