Dün akşam saatlerinde Büyükçekmece'deki bir sitede gerçekleşen cinayetin ayrıntıları gelmeye başladı. Alınan bilgiye göre, sitedeki bir dairede oturan İbrahim Enes Kaplan (28), ruhsatlı tabancasıyla zihinsel engelli olduğu söylenen ağabeyi Kadir Kaplan’ı (35) başından vurarak öldürdü.

Silah seslerini duyan diğer site sakinleri polisi arayarak ihbarda bulundu. Bunun üzerine siteye polis ve sağlık ekipleri gönderildi. Olay yerine ulaşan polis ve sağlık ekipleri, yaptıkları ilk incelemenin ardından zihinsel engelli Kadir Kaplan’ın hayatını kaybettiğini tespit etti. 

İFADESİ HERKESİ ŞOKE ETTİ

Olayla ilgili çalışma başlatan polis ekipleri ağabeyini öldüren İbrahim Enes Kaplan’ı kısa sürede yakalayarak gözaltına aldı. Ağabeyini öldüren İbrahim Enes Kaplan'ın polise verdiği ilk ifadesinde "Acı çekiyordu, kurtardım" dediği öğrenildi. Kadir Kaplan'ın cenazesi incelenmek üzere Adli Tıp Kurumuna kaldırıldı.

Kayıp emlakçı cinayeti çözüldü: Meğer çok yakındaymış... Kayıp emlakçı cinayeti çözüldü: Meğer çok yakındaymış... Antalya'da kayıp olarak aranan emlakçının öldürüldüğünün ortaya çıkmasının ardından, katil zanlısının talihsiz adamın son görüştüğü kişi olduğu ve vahşice katledildiği öğrenildi.

Akıllara durgunluk veren töre cinayeti! Kadın kılığına girdi, eski eşini ve sevgilisini öldürdü Akıllara durgunluk veren töre cinayeti! Kadın kılığına girdi, eski eşini ve sevgilisini öldürdü Adana’da aile meclisinin aldığı karar üzerine kadın kılığına giren bir kişi, eski eşini vurup, sevgilisini öldürdü. Olaydan sonra polis yaptığı çalışmada cinayetin “töre saikiyle” işlendiğini tespit edip 9 kişiyi gözaltına alırken, 4 zanlı tutuklandı.