Kilis’te, 10 yıl önce öldürülerek Afrin Çayı yakınlarında bir araziye gömülen anne, oğul ve gelin cinayetlerinin katil zanlısı olduğu gerekçesiyle uzun zamandır aranan baba ile oğul, Suriye'den Türkiye'ye döndükten sonra 45 günlük teknik ve fiziki takip neticesinde Gaziantep’te saklandıkları apartmanın garaj bölümünde yakalandı. Yakalan 2 kişi sevk edildiği adli merciler tarafından tutuklandı.

CİNAYETİ GELİNİN BABASI VE KARDEŞİ İŞLEMİŞ

Olay, 23 Mart 2012 tarihinde Kilis merkeze bağlı Afrin Çayı civarında yaşanmıştı. İddiaya göre, toprağa gömülü olarak bulunan ve Yenigün Gazetesi'nin sahipliğini yapan Emine Düzkaya ile oğlu Çağan Özoğlu ve gelini Özlem Aslan Özoğlu cinayetlerinin zanlılarının gelinin babası A.A. ile kardeşi M.F.A. olduğunu tespit etti. Olay sonrası yakalanarak delil yetersizliğinden serbest bırakılan, daha sonrasında ise olay günü cesetlerin olduğu bölgede oldukları belirlenen katil zanlıları, tekrar yakalanma ihtimali üzerine Suriye'ye kaçmıştı.

45 GÜNLÜK TAKİP SONUCU YAKALANDILAR

Yargılama sonucunda dosyanın kapanacağını düşünen şüpheliler, yasadışı yollardan yeniden Türkiye’ye dönüş yaptıkları belirlendi. Gaziantep'te oldukları tespit edilen katil zanlıları hakkında 'Tutuklamaya Yönelik Yakalama Kararı' çıkarılması sağlandı. Bahse konu zanlılar A.A. ve M.F.A.'nın yakalanması için İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve JASAT ekipleri, şahısların saklanabileceği 5 ayrı adreste 45 günlük teknik ve fiziki takip yapıldı. Yapılan titiz çalışmalar sonucu üçlü cinayetin katil zanlısı baba ile oğul, Gaziantep’te saklandıkları apartmanın garaj bölümünden kaçmaya çalıştıkları esnada yakalandı.

Yakalanan katil zanlıları, jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındıktan sonra olayın yaşandığı Kilis’e getirildi. Yıllar sonra yakalanan katil zanlıları, sevk edildikleri adli makamlar tarafından tutuklanarak Kilis L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na teslim edildi.

Genç kadının düşerek öldüğü olayda cinayet şüphesi! Kardeşi yeniden gözaltında Genç kadının düşerek öldüğü olayda cinayet şüphesi! Kardeşi yeniden gözaltında Kağıthane’de 32 yaşındaki yabancı uyruklu kadın, uçuş yapacağı gün kardeşiyle yaşadığı binanın 3. katındaki dairenin penceresinden düşerek hayatını kaybettiği olayla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Çağlayan Polis Merkezi Amirliği ekiplerinin titiz çalışması sonucu ortaya çıkartılan olay sonrası kadının kardeşi cinayet şüphesiyle yeniden gözaltına alındı.

Üsküdar’da korkunç cinayet! 'Anlatacaklarım var' diye çağırdı, vahşice katletti Üsküdar’da korkunç cinayet! 'Anlatacaklarım var' diye çağırdı, vahşice katletti İstanbul Üsküdar’da "son kez görüşelim" dediği kız arkadaşını kafasından ve kalbinden vurarak öldüren katil zanlısı kayıplara karıştı. Katil zanlısına yardım eden 3 kişi mahkemece tutuklanırken şüpheli henüz bulunamadı.

Yasak aşk cinayeti:  Pınar Damar’ın katili kuzeni çıktı Yasak aşk cinayeti: Pınar Damar’ın katili kuzeni çıktı İstanbul Küçükçekmece’de erkek arkadaşıyla görüştükten sonra kayıplara karışan genç kadının cesedi 2 gün sonra Bağcılar’da ormanlık alanda bulundu. Kamera görüntülerini tek tek inceleyen polis, genç kadının eve gitmediği, kuzeninin kocasının arabasına bindiğini tespit etti. Pınar’ı arama çalışmalarına ve cenaze törenine de katılan eniştesi her şeyi itiraf etti. İşte yasak aşk cinayeti ve tüm ayrıntıları…