Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Suriye'de düzenlenen  hava saldırılarının iki katına çıkartıldığını söyledi.

Moskova'da, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve üst düzey askeri  yetkililerin katılımıyla düzenlenen toplantıda konuşan Şoygu, Suriye'deki hava  saldırılarının iki katına çıkartıldığını ve operasyonlara Tu-160, Tu-95MS ve  Tu-22m3 tipi uzun mesafeli bombardıman uçaklarının da katıldığını ifade etti.

Şoygu, Rus uçaklarının Suriye'de bugün için 127 uçuş planladığını ve  şu ana kadar 140 hedefi vurduğunu belirterek, bu saldırılarda Halep ve İdlib'de  bulunan hedeflere havadan 34 seyir füzesi atıldığı bilgisini paylaştı.

-Putin'den Fransızlarla işbirliği talimatı

Rusya Devlet Başkanı Putin, Akdeniz'de bulunan Rus Kruvazörü  "Moskova"nın komutanına, yakın zamanda Akdeniz'e Fransız uçak gemisi geleceğini  ifade ederek, Fransız denizcilerle "müttefikmiş gibi" birlikte çalışma talimatı  verdi.

Putin, Rus askerlerinin Suriye'de "terörizmle mücadele misyonu"  yürüterek, ülkesini ve vatandaşlarını koruduğunu ifade etti.

Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB) Başkanı Aleksandır Bortnikov, 224  kişiyi taşıyan Rus yolcu uçağının, yerleştirilen bir bombanın patlaması sonucu  düştüğünü açıklamıştı. Putin ise Rusya'nın Suriye'deki hava saldırılarını  yoğunlaştıracaklarını vurgulayarak, "Suriye'deki hava operasyonlarımız sadece  devam etmemeli, suçluların intikamın kaçınılmaz olduğunu anlayacakları kadar  güçlendirilmeli" diye konuşmuştu.