Türkiye Gazetesi son dakika EĞİTİM internet haberleri - TG

Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü: Geleceğin üniversitesini inşa ediyoruz

Adıyaman Üniversitesi kampüsü devam eden inşaatlarla dev bir şantiyeyi andırıyor. Çalışmalar, başta Adıyaman olmak üzere bölgeye de katma değer sağlayacak.

MEB TEOG Nakil Tercih Sonuçları Cuma Açıklanacak

MEB TEOG sonuçlarına göre nakil işlemlerinin dördüncü haftasında,TEOG Nakil talep edenlerin sonuçları E-OKUL'dan cuma günü saat 19.00'de açıklanacak.

ALES Başvuru Kılavuzu ve Formu ÖSYM'nin sitesinde

ALES sonbahar dönemi kılavuz ile aday başvuru formuna başvuru tarihleri içinde ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabilecek.

Okullara kameralı koruma

Eğitim kurumlarının 100 metre çevresinde sigara ve alkol satışları yasaklanacak. Öğrenciler güvenlik kameralarıyla takip edilecek.

AÖF kayıt yenileme işlemlerinde son gün belli oldu

Açıköğretim Fakültesi (AÖF) kayıt yenileme işlemi 26 Eylül tarihinde sona eriyor.

ara

E-YDS başladı

Bu yıl ilk kez yapılan Elektronik Yabancı Dil Sınavı (e-YDS 2014/1) başladı.

Özel Okul Teşvik Desteği 2. Tercih Sonuçları Açıklandı

MEB özel okula devam edecek öğrenciler için verilecek eğitim öğretim desteği 2. başvuru sonuları http://www.meb.gov.tr internet adresinden açıklandı.

ara

ALES başvuruları Pazartesi başlayacak

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) sonbahar dönemi başvuruları, 22 Eylül Pazartesi günü başlayacak.

TEOG nakilleri için yeni kontenjanlar açıldı

TEOG sonuçlarına göre yapılacak nakil işlemlerinde ortaöğretim kurumlarında oluşan boş kontenjan sayısı 13 bin 130 olarak belirlendi.

ara

Özel okul desteğinde başvuru sonuçları açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığının özel okula devam edecek öğrencilerine verdiği eğitim öğretim desteğinde ikinci başvuru sonuçları açıklandı.

Ahmet Şimşek Koleji'nde onur dolu açılış

Okulların açılış törende konuşan; Ahmet Şimşek Koleji Kurucusu Ahmet Şimşek ve eşi Genel Eğitim Yöneticisi Yasemin Kumral Şimşek, önemli mesajlar verdi.Yazarlar

Son Dakika