Hannover polisi, karşılaşmanın güvenlik gerekçesiyle iptal edildiğini açıkladı. Maçın oynanacağı HDI Arena'da bulunan taraftarlar ve gazeteciler dışarı çıkarılırken, stat ve çevresinde şüpheli şahıslar olduğu iddia edildi. Statta yapılan anonslarla taraftarlardan panik yapmadan evlerine gitmeleri istenirken, çevrede şüpheli paket bulunduğu ileri sürüldü.
 
BOMBA YÜKLÜ AMBULANS İDDİASI!
 
Hannover'in yerel gazetesi Kreiszeitung da, stada yakın bir yerde bomba yüklü bir ambulans bulunduğunu öne sürdü.

İÇİŞLERİ BAKANI'NDAN AÇIKLAMA
 
Almanya İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere saldırı çerçevesinde 'bu aşamada detay bilgi veremeyeceğim. Tehlike sonlandı diyemeyiz. Ama çok zor bir karardı. İnsanların güvenliği için böyle bir karar aldık.' ifadelerini kullandı.
 
Statta terör alarmı sırasında Almanya ve Hollanda Milli takımlarına telefon açılarak 5 kilometre kala stada gelmeleri engellendi. Oyuncular, bir emniyet merkezine yönlendirildiler.
 
ALMAN POLİSİNDEN AÇIKLAMA
 
İptal edilen maçla ilgili Alman polisi açıklama yaptı. Yapılan açıklamada "Almanya-Hollanda maçı bombalı saldırı istihbaratı nedeniyle iptal edildi" denildi.

KARŞILAŞMAYI MERKEL VE ÇOK SAYIDA BAKAN İZLEYECEKTİ
 
Karşılaşmayı Almanya Başbakanı Angela Merkel ve çok sayıda bakanın izlemesi bekleniyordu. 

 KONSER VERİLEN STADYUM DA BOŞALTILDI
 
Almanya'nın Hannover kentinde konser verilen 14 bin seyirci kapasiteli TUI Arena, bomba alarmı kapsamında alınan güvenlik kararı gerekçesi ile boşaltıldı.
TRAMVAY VE TREN SEFERLERİ DURDU

Hannover şehrinde bombalı saldırı tehlikesi nedeniyle tren, tramvay ve metro seferlerinin durdurulduğu açıklandı.