Öğrencinin annesi Alisa Mahmutoviç, oğlunun intiharı nedeniyle, Ilıca'daki FETÖ'ye ait Uluslararası Ortaokulu yönetimine sert suçlamalar yöneltti.

"Bunlar canavar!"

Okulda yaşıtlarının şiddettine maruz kalan ve cinsel tacize uğrayan Mahir'in annesi yaşananlar nedeniyle isyan etti.

Saraybosna'nın saygın ve zengin ailelerinden olan bazı öğrenciler ve öğretmenler tarafından Mahir'e okulda sistematik işkence uygulandığını belirten anne Alisa Mahmutoviç,  "Pahalı 'elit' okulda para ve siyasi ilişkiler ise daha reşit olmamış canavarlara arzuladıkları her şeye, hatta en kötü sapıklıklara bile hak tanıyor. Mahir iki yıl boyunca Ilıca'daki Uluslararası Okul'da öğrenim gördü. Mahir'im her umudunu kaybetmişti, çünkü okulda çok taraflı ihanete uğramıştı. Bir tarafta arkadaşları tarafından, diğer taraftan onu ilk korumaları gerekenler tarafından. Yetkili kimseler susarken, daha kaç çocuk sessizce acı çekiyor ve intiharı düşünüyor? Korkuyorum! Kimin çocuğu bir sonraki? Aramızdan hangi anne bir sonraki?“ dedi.

'Sistematik ve hastalıklı tacizler' ile oğlunun ölüme itildiğini belirten Alisa Mahmutoviç, FETÖ'nün eğitim kurumunda çocuğuna nerede ve nasıl taciz uygulandığının aydınlatılmasını istedi.

Mahmutoviç şu ifadeleri kullandı:

''Futbolcu oğullarını, büyükelçi ve iş adamlarının oğullarını, okul duvarları içerisinde bile kendilerini kontrol edemeyen, hoyratça, şiddetle hakaret eden... Arkadaşlarına öğretmenleri önünde eziyet eden, okulda duygusuzca döven ve tecavüz eden canavarları başarıyla yetiştiriyorsunuz. Ve Mahir'i, hem edebsiz ve küçük düşürücü resimlerle hem de hakaretlerle sistematik olarak psikolojik biçimde taciz eden siz kızlar, bir gün anne olacaksınız ve ben, diğerleriyle birlikte sizin gibi kızların tacizine uğramasından dolayı çocuğunuzun ölüsünü betonda göstermemelerini diliyorum.''  

Kaynak: Dnevni Avaz - Çeviri: SuperHaber.tv