Uluslararası alanda şehirlerin ve kurumların markalaşmasını sağlayan, şehirlerin tanıtımında önemli rol oynayan dünyanın en önemli yarışmalarından, 'Golden City Awards 2016' İstanbul'da başladı. Şehircilik alanında düzenlenen kendi alanında en saygın ve en büyük ödülü yarışma 'Golden City Awards 2016'; gerek organizasyon büyüklüğü, muhteva, yarışma formatı, etkinlikleriyle; gerekse ödüllendirme şekli, oluşturacağı fayda ve uzun süreli etkileri şehirlerin bilinirliliği açısından bu alanda düzenlenmiş en büyük marka yarışması olması ile dünyada önemli bir yere sahip.


Yarışmanın organizasyon komitesi başkanı Cenap Tuncer 'Golden City Awards 2016' ilgili yaptığı açıklamada Türkiye'de ilk kez düzenlenecek olan bu yarışmanın önemine değinerek, “Pek çok kategoride ödüllerin dağıtılacağı bu önemli yarışmada; şehirlerimiz en büyük ödül olan 'Altın Bayrak' için yarışacaklar. Dünyada ilk kez şehircilik alanında bir yarışmada büyük ödül olarak birinci seçilen şehre, O şehrin başarısını sembolize eden 'Altın Bayrak' ödülü halkın katıldığı özel bir kutlama serenomisi ile verilecektir. Ayrıca birinci seçilen şehir 'Altın Kent' unvanını bir yıl boyunca taşımaya hak kazanacaktır. Bu ödül aynı zamanda başarının halkla paylaşılmasını pekiştiren en önemli semboldür” dedi.


Cenap Tuncer, “Golden City Awards, Türkiye'de gerçekleştirilen tüm ödül törenlerinden gerek farkındalık yapacak içeriği ile gerekse organizasyon büyüklüğü, güvenirliliği, marka bilinirliği, etkinliklikleri, profesyonel görsel şovları saygınlığı açısından tamamen farklı olup, konusunda profesyonel organizasyon şirketince bu konuda uzman bir ekip tarafından her bir aşamasının özel olarak planlamasıyla gerçekleştirileceğini söyledi. Ödül bir gecelik plaket törenine indirgenmiş diğer yarışmalardan muhteva olarak tamamen farklı olup; yıl boyunca farkındalık ve halkla başarıyı, bütünleşmeyi ve sevinci paylaşacak pek çok etkinlikler düzenlenerek ulusal ve uluslararası basında ve kamuoyunda gündemde tutularak bilinirlilik sağlanacaktır” ifadelerini kullandı.


Ayrıca organizasyon komitesi başkanı Cenap Tuncer, Golden City Awards'a şimdiden ilginin çok yüksek olduğunu belirterek başta valilikler, belediyeler ve inşaat firmaları olmak üzere iştirakleri, kent planlama ve tasarım mimarlık ofisleri, alt yapı ve üst yapı firmaları, ulaştırma şirketleri, sağlık kurumları, eğitim kurumları, teknoloji firmaları ve daha pek çok alanda önemli kurumların projeleriyle katılım sağlamak için yarışma komitesine dönüşler yaptıklarını bununda kendilerini memnun ettiğini belirterek, “Konuyla ilgili istekli kurumlar www.goldencityawards.com adresinden gerekli bilgileri alarak başvuru yapabilirler. Yarışmanın ödül töreni gecesinde katılımcılarına pek çok sürprizler var” dedi.