Sektörün heyecanla beklediği yarışma için bu yıl 101 projede 140 başvuru yapıldı. Üç farklı dalda finale kalan ve iki dalda birincilik, bir dalda da “Premium Proje” ödülünü almaya hak kazanan YDA Group, ödül gecesine adını altın harflerle yazdırdı.
YDA Group; Sabiha Gökçen Havalimanı Havacılık Bakım Onarım ve Modifikasyon Merkezi (HABOM) projesiyle “En İyi Endüstriyel/Lojistik Yapı” ve “En Yeşil Bina (Tamamlanmış)”  kategorilerinde her iki ödülün de sahibi oldu. Ankara'da yapımı devam eden YDA PARK AVENUE gayrimenkul projesi de “En İyi Dönüşüm Projesi” kategorisinde finale kalarak “Premium Proje” sertifikasının sahibi oldu. 
Ödül gecesinden üç ödülle dönen YDA Group Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan şunları söyledi: “Türk Sivil Havacılık tarihinin stratejik olarak en önemli projelerinden olan HABOM, fiziki altyapı ve kapasite ölçeğinde dünyanın ilk 5 büyük tesisinden birisi. Aynı zamanda LEED Gold Sertifikasıyla Yeşil Bina olan projemizle, iki ayrı kategoride de ödül aldık. Gayrimenkul alanında da pek çok yeniliği barındıran Ankara'nın en gözde konut projelerinden biri olan YDA Park Avenue projemiz de “En İyi Dönüşüm” projelerinden finalistlerinden biri olarak Premium Sertifikası'nın sahibi oldu. Elbette “İnşaat Sektörünün Oscarları” olarak nitelenen böyle bir yarışmadan ödüllerle dönmek grubumuz adına mutluluk verici. Bu yıl içerisinde lansmanını yapacağımız iki ayrı konut ve iş merkezi projemizle de Ankara'da markalı projelere imza atmaya devam edeceğiz.”