Hümeti kurmakla görevlendirilen Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun koalisyon görüşmeleri çerçevesinde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile buluşması, TBMM MHP Grup Salonu'nda bir saat erken başladı. 13:00'te başlayan görüşme 14.45'te bitti. Böylece AK Parti-MHP görüşmesi, 1 saat 40 dakika süren CHP görüşmesinden 5 dakika uzun sürmüş oldu.

Başbakan Davutoğlu'nun Genel Merkezde açıklama yapması bekleniyor. MHP lideri Bahçeli ise yazılı açıklama yapacak.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, koalisyon görüşmelerinin ilk turu kapsamında Kemal Kılıçdaroğlu'nun ardından MHP lideri Devlet Bahçeli ile bir araya geldi.

Devlet Bahçeli, Davutoğlu'nu TBMM'deki makam odasının kapısında karşıladı.İki lider, görüşme öncesi basın mensuplarına poz verdi.

Açıklandığı gibi saat 13.00'te başlayan görüşme tam 1 saat 44 dakika sürdü.

Davutoğlu'nun CHP ziyaretinin ardından olduğu gibi bugünkü görüşmeye ilişkin de bir değerlendirme yapması bekleniyor. Devlet Bahçeli'nin ise açıklamasını yazılı yapabileceği öğrenildi.

Görüşmede Davutoğlu'na; Çalışma Bakanı Faruk Çelik, Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Genel Sekreter Haluk İpek, eski Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan ve Ankara Milletvekili Ertan Aydın eşlik etti. 

MHP heyetinde ise, Bahçeli'nin yanı sıra, şu isimler yer aldı: Grup Başkanvekili Oktay Vural, Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Genel Sekreter İsmet Büyükataman, Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kenan Tanrıkulu, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Kalaycı.

GENEL KURUL ÇALIŞMALARI NEDENİYLE ÖNE ALINDI

Daha önceden 14.00'te yapılacağı açıklanan görüşme 13.00'e alınmıştı.  Görüşme saatinin erkene alınmasının nedeni olarak Meclis'te Genel Kurul çalışmalarının saat 15.00'te başlayacak olması gösterildi.

KILIÇDAROĞLU İLE 1 SAAT 40 DAKİKA GÖRÜŞTÜ


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hükümeti kurması için görevlendirdiği Başbakan Davutoğlu, koalisyon turları kapsamındaki ilk görüşmesini dün CHP'ye yapmıştı.


1 saat 40 dakika süren görüşmede Davutoğlu'na Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, AK Parti İstanbul Milletvekili Ayşe Nur Bahçekapılı ve AK Parti Ankara Milletvekili Mücahit Arslan eşlik etmişti.


SIRADA HDP VAR

Davutoğlu üçüncü görüşmesini ise yarın HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile yapacak.