Özellikle Kırıkkale-Kayseri ve Kırıkkale-Samsun karayolunda yaşanan  yoğunluk nedeniyle araçlar güçlükle ilerliyor. Karayolları ve trafik ekipleri,  denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Ekipler, yoğunluğun olduğu kavşaklarda trafik  akışını rahatlatmaya çalışarak, sürücüleri dikkatli seyretmeleri konusunda  uyardı. 
 
Kırıkkale Emniyet Müdürü HASAN Onar, Kırıkkale-Ankara karayolu  Yenişehir Kavşağında trafik ekiplerinin çalışmalarını denetledi. Onar, burada AA  muhabirine yaptığı açıklamada, bayram tatilinin başlaması dolayısıyla yoğun bir  araç trafiğinin olduğunu söyledi. 
 
Son bir saat itibariyle kentten yaklaşık 4 bin aracın geçtiğini ifade  eden Onar, "24 saat itibariyle hesaplanırsa çok yüksek rakama ulaşacağız.  İlerleyen saatlerde trafik daha da hızlanacak ve bu sayı artacak" dedi. 
 
Zaman zaman araçların 10 ile 40 kilometre arasında trafikte  ilerlediğini belirten Onar, şunları kaydetti: 
 
"Sürücülerimiz mutlaka ve mutlaka iki saatte bir mola versinler ve  kesinlikle emniyet kemerlerini kullansınlar. Türkiye'nin coğrafi özelliklerine  bakıldığı zaman Kırıkkale tam ortası konumunda. Özellikle batıdan doğuya  yapılacak seyahatlerde Kırıkkale tam sürücülerin yorgun olacağı döneme denk  geliyor. İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Kırıkkale Valiliğinin  talimatlarıyla sorumlu olduğumuz karayolları üzerinde yoğun trafik tedbirleri  aldık. 10 kilometreye bir ekip görevlendirmek suretiyle trafik kazalarını  engellemeye çalışıyoruz."