Suruç'ta hayatını kaybedenlerden İsmet Şeker'in cenazesi İstanbul Gazi Mahallesi'ne getirildi. Cenaze, mahallede kalabalık bir grup tarafından karşılandı. Daha sonra caddeyi tamamen trafiğe kapatıp yürüyüşe geçen kortejin önündeki bazı kişilerin ellerinde uzun namlulu silah bulunması dikkat çekti. Örgüt yandaşları Silvan'da da traktör yüklü kamyonu yaktı.
Batman:  Bağlar Mahallesi'nde yolu trafiğe kapatan eylemciler, polis ekiplerine taş ve havai fişekle saldırdı. 
 Mardin:  Midyat ilçesinde HDP Mardin milletvekili Mehmet Ali Aslan'ın açıklaması sonrası dağılan gruptan bazı kişiler, yola molotofkokteyli ve ses bombası attı. 
 Siirt:  Alan, Barış ve Afetevler mahallesinde izinsiz gösteri yapan gruplar yolu trafiğe kapatmak istedi. Polis ekiplerine taşla saldıran göstericilere biber gazı ve tazyikli suyla müdahale edildi. Arbedede polis memuru Ahmet Koç (27) göstericilerin attığı taşın başına isabet etmesi sonucu yaralandı. 


Şırnak:  İsmetpaşa Mahallesi Cumhuriyet Caddesi'nde izinsiz gösteri yapan yüzleri kapalı bir grup yolu trafiğe kapattı. Aracıyla bölgeden ayrılamayan uzman çavuş, otomobilini bırakarak uzaklaştı. Göstericiler, otomobili molotofkokteyli atarak ateşe verdi.  Silopi ilçesi yakınlarında bulunan Cudi Dağı'nda, termik santral için kömür çıkaran özel bir firmaya ait iş makinesi, PKK'lılar tarafından ateşe verildi. Şirkette çalışan 2 kişiden ise haber alınamıyor. 
İstanbul:  Sarıyer'de saldırıyı protesto eden gruba polis müdahale etti. Müdahale sırasında grup içinden pompalı tüfekle ateş açıldı; 2 polis hafif şekilde yaralandı. Gazi Polis Merkezi Amirliğine, uzun namlulu silahla ateş edildi. 
Sancaktepe'de ise AK Parti'ye ait bir aracın altında bulunan şüpheli paketten, zaman ayarlı, basit düzenekli TNT patlayıcı çıktı. 
 Erzurum:  Karayazı ilçesinde sivil bir firmaya ait iş makinesi ve kamyon, benzin dökülerek yakıldı. 
 Iğdır:  Bir grup PKK üyesi, jandarma unsurlarına roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırdı. 
Tunceli:  Sütlüce köyü yolunda PKK'lılar tarafından yolun her iki bölümüne döşenen 120 kiloluk bomba, güvenlik güçlerinin dikkati sayesinde fark edildi. Bomba, kontrollü şekilde patlatılarak imha edildi.