Tunceli'nin Pülümür İlçesi'nde PKK'lılar saat 23.30 sıralarında İlçe Jandarma Asayiş Bölük Komutanlığı'na bomba yüklü minibüsle saldırmak istedi.
Komutanlığın nizayimesine kapalı kasa minibüsle gelen 1 PKK'lı araçtan indikten sonra askerlerin nöbet kulübesine uzun namlulu silahla ateş ederek kaçmaya başladı. PKK'lı kaçarken araçtaki bombayı da uzaktan kumanda ile infilak ettirdi.
1'İ ASKER 2 YARALI
Büyük bir gürültüyle patlayan minibüs paramçarça olurken, çevredeki evlerin camları kırıldı. Patlamada 1 asker ile çevredeki evde bulunan 1 kadın yaralandı. Ormanlık alana kaçan PKK'lıyı etkisiz hale getirmek için geniş çaplı operasyon başlatılıp, ilçenin giriş ve çıkışları da kontrol altına alındı. 
Saldırının ardından ilçenin giriş ve çıkışları güvenlik amacıyla tutulurken bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.
BİNGÖL'DE KARAKOLA SALDIRI: 1 UZMAN ÇAVUŞ YARALANDI
Bingöl'ün Genç İlçesi Yeniyazı Jandarma Karakolu'na PKK'lıların düzenlediği roketar ve uzun namlulu silahlarla ateş açarak düzenlediği saldırıda uzman çavuş Rıdvan Çakır yaralandı. Yaralı Çakır, ambulansla Bingöl Devlet Hastanesi'ne getirilerek tedavi altına alındı. Bölgede güvenlik güçleri ile PKK'lılar arasında çatışmaların yer yer sürdüğü öğrenildi.
HAKKARİ'DE POLİS ARAÇLARINA ROKETATARLI SALDIRI
Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde devriye görevi yapan polis araçlarının geçişi sırasında PKK'lılar tarafından roketatarlı ve silahlarla saldırı düzenlendi. Saldırıda ölen yada yaralanan olmazken, bölgeye çok sayıda polis ekipleri sevk edildi. 
Olay saat 23.00 sıralarında Kışla Mahallesi'ndeki Cengiz Topel caddesinde meydana geldi. İlçede devriye görevi yapan polisin zırhlı aracının geçişi sırasında PKK'lılar tarafından roketatarlı ve silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda ölen yada yaralanan olmazken, polis ekipleri ile PKK'lılar arasında kısa süreli çatışma yaşandı. Silah seslerini ilçede endişeye neden olurken, olay yerine çok sayıda polis ekipleri sevk edildi.