Eskişehir'de  gece saat 03.50 sıralarında yaşanan olayda, bir oyun salonu önünde dalgalanan Türk bayrağı, bir kişi tarafından yırtılarak koparıldı.


TÜRK BAYRAĞINI KOPARDI
Güvenlik kamerasına yansıyan olayda, dikkat çekmemek için yürürken rahat tavırlar sergileyen şahıs, ilk önce önünde durduğu bayrağı yakalamaya çalışıyor. Bayrağı ilk hamlede yakalayamayan şahıs, daha sonra etrafını kolaçan edip rüzgarın etkisiyle havalanan Türk bayrağını zıplayarak bir köşesinden yakalayıp aşağı çekerek bulunduğu yerden koparıp yanına alarak olay yerinden uzaklaşıyor.
TERÖR OLAYLARINA KARŞI ASILAN BAYRAKLAR
Sabah iş yerine gelen Yasin İnci, son dönemlerde artan terör olaylarına tepki göstermek için astığı Türk bayrağının yerinde olmadığını fark ettiğini belirtti. Olayı anlamak için güvenlik kameralarına baktığını vurgulayan İnci, gece saat 03.50'de tanımadıkları bir şahısın Türk bayrağını yerinden kopartarak aldığını tespit ettiklerini aktardı.


DİĞER DÜKKANDA DA BENZER OLAY YAŞANDI
İnci, "Bu şahsın kısa sürede yakalanarak gerekli cezayı almasını istiyoruz. Benim dükkanımın yanındaki komşu arkadaşlarda da aynı durumun olduğunu gördük. Bu durum, bayrağa karşı farklı bir tepkisi bulunan insanların bizim memleketimizde halen bulunduğunu gösteriyor. Bu aşikar bir şekilde zaten net, ama biz de bireysel olarak bunlara gerekli mücadeleyi topyekun vermemiz gerekiyor” dedi.
"BİR İNEN BAYRAĞI BİN DEFA ASARIZ"

Aynı gece kendi dükkanında bulunan bayrağın da alındığını belirten kuaför Ahmet Selek ise şöyle konuştu:“Teröre tepki için astığımız bayrak, kendini bilmez kişilerce gece kopartılmak suretiyle yerinden alınmış. Bayrağa uzanan eller kırılsın. Biz hepimiz Mehmetiz, hepimiz askeriz. Bir inen bayrağı, bin defa asarız. 3 gündür asılıydı bayrak. Sabah geldiğimizde bayrağın yerinde olmadığını gördüm. Önce düşüncemiz yoldan geçen birinin miting için aldığı yönündeydi, ama sonra esnaf arkadaşlarla konuştuğumuzda, bunun bir kasıt amaçlı yırtılarak, koparılarak alındığını öğrendik. Komşumuzla beraber emniyete müracaat ettik.”