Uzun yıllar Yeşilçam filmlerinde rol alan Şefik Döğen, tedavi gördüğü hastanede dün 69 yaşında hayata gözlerini yumdu. Döğen için bugün Levent’teki Afet Yolal Camisinde öğle vakti cenaze töreni düzenlendi. Tiyatro ve sinema oyuncusu Döğen’in cenaze namazına, eşi Serpil Döğen, kızı Aslı Demirkaya, torunları; Yunus Emre ve Efe Ali Demirkaya ile sinema, sanat ve tiyatro camiasından çok sayıda isim katıldı. Eşi Serpil Doğan ile kızı Aslı Demirkaya, taziyeleri cami avlusunda kabul etti.

Cenaze törenine katılan yönetmen, yapımcı ve senaryo yazarı Türker İnanoğlu, “Sanatçı ruhluydu” dediği Döğen için ”Yeşilçam sinemasının adsız kahramanlarından biriydi Şefik. Çok sanatsal, sanatçı ruhlu bir arkadaştı. Allah rahmet eylesin” diyerek duygularını dile getirdi.

ORHAN GENCEBAY DA KATILDI

Cenaze namazına katılan ses sanatçısı Orhan Gencebay da, “Samsun’dan bu yana, uzun yıllar dostluğumuz vardı. Son dönemde görüşemedik, ona çok üzülüyorum. Çok sevdiğim bir kardeşimdi, çok iyi bir dosttu, çok iyi bir sanatçıydı” ifadelerini kullandı.

İş adamı Yılmaz Ulusoy da cenaze törenine katılırken şunları söyledi:

"Ben, Samsun’da Oda Tiyatrosunda başlarken gencecik bir çocuktu. Şeker hastalığı amansız bir şey. Bütün vücudu mahvetti. Aramızdan ayrıldı. 70’e varmadan hayata veda etti. Çok sevdiğim bir çocuktu. Geçmişte çok güzel anılarımız var. Üzgünüm. Allah rahmet eylesin. Sanatın başı sağolsun. Bunlar görünmeyen kahramanlar.”

HALDUN DORMEN: "GANİ GANİ RAHMET DİLİYORUM"

Tiyatro yönetmeni Haldun Dormen ise, “Şefik benim çok sevdiğim bir insandı. Maalesef çok fazla göremiyordum ama Dormen Tiyatrosunun en efendi insanlarından biriydi. Gani gani rahmet diliyorum” dedi. Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Müjdat Gezen de, “Şefik benim çok sevdiğim bir aile dostumdu. Birlikte çok çalıştık. Beraber çalıştığımız zamanlarda elim kolumdu benim. Hepimiz gideceğiz. Nur içinde yatsın, Allah rahmet eylesin” diye konuştu.

Sinema, tiyatro ve dizi film oyuncusu Cihat Tamer de cenaze törenine katılanlar arasındaydı. Tamer, çok sevdiği bir arkadaşı olduğunu belirterek, "Sessiz, sedasız, mütevazi. Çok eski bir arkadaşımız. Bizim gibi tiyatrodan başlamış. Çok üzgünüz. Fazla da kalmadı bizim kuşaktan maalesef” dedi.

Şefik Döğen, kılınan cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığında toprağa verildi.