Akşam saatlerinde Haliç Köprüsü yakınlarından duyulan silah sesleri çevrede kısa süreli bir paniğe neden oldu. Gelen ilk bilgilere göre, köprü altındaki Yunus Polis merkezinin hedef alındığı kaydedildi. Ancak İstanbul Emniyet konu ile ilgili yaptığı son açıklamada, polise yönelik bir saldırının olmadığını duyurdu.nin duyulduğu ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda ekip sevk edildi.

Saat 18.20 sıralarında Haliç Köprü altından yoğun silah seslerinin duyulması üzerine çok sayıda polis ekibi bölgeye sevkedildi.

Olayda köprü altındaki Yunus Polis merkezinin hedef alındığı belirtildi. Bazı  görgü tanıklarınırn yüzü maskeli bir kişinin polis merkezini hedef alarak köprünün üzerinden aşağıya doğru ateş ettiğini söylediği öğrenildi.

BAZI KİŞİLER GÖZALTINA ALINDI

Olayda yaralanan olmazken, bölgede bazı kişilerin şüphe üzerine gözaltına alındı. Olay yerine zırhlı takviye araçların yanı sıra polis helikopteri de yönlendirildi.
Konu ile ilgili son bilgi ise İstanbul Emniyeti'den alındı.

POLİSE YÖNELİK SALDIRI YOK
Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, Haliç'te polise yönelik saldırı yok. Şüpheli kişilere müdahale eden bazı polisler havaya ateş açarak silah kullandı.