Mert ailesinin 5 evladının en küçüğü olan Şehit Uzman Çavuş İrfan Mert'in cenazesi önce helallik alınmak üzere Kırıkhan ilçesi Top Boğazı Mahallesi'nde bulunan baba evine getirildi. Şehidin annesi, babası ve kardeşleri cenaze aracında şehidin tabutuna sarılarak geldiler. Sinir krizleri geçiren şehidin eşi Radiya Mert, "Kocamın intikamını alın" diyerek gözyaşı döktü. Cenaze aracından inen şehidin ablaları ve ağabeyleri ise baygınlık geçirdi. Yine sinir krizleri geçiren şehidin ağabeyi Mesut Mert de şehit kardeşinin üniformasını giyerek cenaze tabutuna sarıldı. Şehidin 7 aylık kızı Gülhan bebek ise babasının tabutu üzerine oturtuldu. 

Şehit İrfan Mert'in cenazesi evinden alınan helalliğin ardından Kırıkhan İlçesi Mezarlık Kompleksine götürüldü. Şehidi burada çok sayıda vatandaş karşıladı. Şehit kardeşinin üniformasıyla cenaze aracından inen şehit ağabeyi Mesur Mert, burada baygınlık geçirdi. 'Kahrolsun PKK' diyerek gözyaşları döken şehit eşi Radiya Mert, "Benim kızım da asker. O babasının kızı. Kahrolsun PKK. Arkadan sıktılar kocama. İntikamını alın" şeklinde feryat etti. Şehit Babası Tahir Mert de güçlükle ayakta dururken, şehit annesi Münevver Mert 7 aylık torunu Gülhan bebeğe sarılarak gözyaşı döktü. 

Şehidin cenazesi öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Kırıkhan Şehitliği'nde defnedildi. Şehit Uzman Çavuş İrfan Mert'in cenaze törenine Hatay Valisi Ercan Topaca, Hatay milletvekilleri Adem Yeşildal, Mehmet Öntürk, M. Necmettin Ahrazoğlu, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, askeri erkan ve çok sayıda vatandaş katıldı.