Elazığ'da terör örgütü DAEŞ'e yönelik önceki gün yapılan operasyonda gözaltına alınan 7 kişinin adliyeye sevk edilmesinin ardından kentte bugün örgüte ikinci bir operasyon düzenlenerek 4 kişi daha gözaltına alındı.

"DAEŞ KAÇIRDI" İHBARI HAREKETE GEÇİRDİ

Elazığ Emniyet Müdürlüğü'ne bugün 19 yaşındaki H.C. isimli bir kişinin DAEŞ tarafından kaçırıldığı yönünde ihbar yapıldı. İhbar üzerine Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri özel harekat polislerinin de desteğiyle Sanayi Mahallesi Levent Sokak üzerindeki eve operasyon düzenledi.

ARKA BAHÇEDEN KAÇARKEN YAKALANDILAR

Operasyonda evin arka bahçesinden kaçmaya çalışan bir kişi ile kaçırıldığı belirtilen H.C.'nin de aralarında bulunduğu 3 kişi gözaltına alındı. Polis, 3 kişinin yanı sıra başka bir adrese daha düzenlediği operasyonda 1 kişiyi daha örgütle bağlantısı olduğu gerekçesiyle gözaltına aldı. Gözaltına alınan 4 kişiyi emniyete götürülerek, haklarında soruşturma başlatıldı.ÖRGÜTÜN İNFAZCISI YAKALANMIŞTI

Elazığ'da, DAEŞ'e yönelik operasyonda aralarında örgütün üst düzey yöneticisi ve infazcısının da bulunduğu 7 kişi gözaltına alınmıştı.