Nusaybin’deki operasyonlarda ailesine vasiyet niteliğinde yazdığı mektubu bulunan Zehra K. isimli PKK’lı kadın terörist güvenlik güçlerine teslim oldu. Nusaybin’de önceki gün teslim olan 25 PKK’lı terörist arasında bulunan Zehra K. savcılık izniyle anne ve babasıyla getirildikleri spor salonundaki bir odada görüştürüldü. Kızıyla buluşmasında baba Mehmet K, “Çok teşekkür ediyorum, Allah razı olsun” diyerek güvenlik güçlerine teşekkür etti. Babası, kızı Zehra K’ya ise “Kızım sana ne oldu, sen nasıl buraya düştün, sen ne haldesin?” diye sordu.
DEVLET KUCAK AÇTI
Zehra K. da “Öncelikle en büyük hatam PKK’ya kanmak. Çünkü PKK hem Türkiye Cumhuriyeti’ni hem Kürt halkını yakıyor. O yüzden benim gençlere çağrım, örgüt beni buna zorladı ama ben her seferinde anladım ki devlete sığınsınlar. Benim umudum şahsen yoktu. Biz teslim olduk, ben olsam mermi sıkardım ama devlet bize kucak açtı hem de bu süreçte, böyle bir ortamda. Devlet, bana her türlü imkânı gösterdi, hiçbir şekilde beni zorlamadı, elinden gelen en iyi şekilde ağırladılar, yapmaması gereken şekilde beni ağırladılar” ifadesini kullandı. 
AİLESİ “TESLİM OL” DEMİŞTİ
Terörist Zehra K, defterin 29 Nisan tarihli sayfasına, örgüte dava için değil hayattan sıkıldığı için katıldığını, örgüte katılarak büyük bir hata yaptığını, kardeşlerinin böyle bir hata yapmamaları gerektiğini not düşmüştü. Aynı not defterinde kadın teröristin ailesi duyduğu özleme ilişkin ifadeler yer almıştı. Not defteri, güvenlik güçlerince Zehra K’nın ailesine teslim edilmiş, baba Mehmet K, “Kızım, Türkiye Cumhuriyeti’ne teslim ol. Sana hiçbir şey yapmaz, seni bana sağ salim teslim eder İnşallah. Türkiye Cumhuriyeti’nin adaletine teslim ol. Ben senin babanım, şu anda içim yanıyor. Annen hasta, doktora gidemiyor, onu ikna edemiyorum” ifadelerini kullanmıştı.
SORGULARI SÜRÜYOR 
Nusaybin’de PKK’lıların etkisiz hale getirilmesi kapsamında başlatılan operasyonlar devam ederken, Fırat mahallesinde kıstırılınca teslim olan 6’sı kadın 25 PKK’lının sorgusu sürüyor.