Gizem Duman
Fiziksel ya da psikolojik; her 3 kadından 1'i şiddet görüyor. Birçoğu utancından ya da korkudan dayak yediğini gizliyor. Biz de bu hafta herkesin tanıdığı, sürekli ekran önünde olan ünlü kadınlardan bazılarını sizler için derledik.
Onların hep eğlenceli, renkli bir dünyası var sanırız. Ama bazılarının hayatları göründüğü kadar parlak değil. Son zamanlarda artan kadına şiddet olayları ünlü camiasını da sarmış durumda. Harika Avcı'nın otel odasında vurulma olayı, Ece Erken'in eşinden şiddet gördüğü gerekçesiyle boşanması ve son olarak da İkbal Gürpınar'ın aynı nedenden evliliğini bitirmesi bunların en somut örneği.

ECE ERKEN

Hamileyken karnıma tekme attı
Geçtiğimiz yıl 11 yaş küçük sevgilisiyle dünyaevine giren Ece Erken şiddet gördüğü eşinden boşandı. Erken, "Eşim hamileyken karnıma tekme attı. Topluma mâl olduğum için bunu gizlemeyi düşündüm ama artık susmayacağım" dedi.

DENİZ AKKAYA


"Lütfen yüzüme vurma" 
Geçtiğimiz yıl 11 yaş küçük sevgilisiyle dünyaevine giren Ece Erken şiddet gördüğü eşinden boşandı. Erken, "Eşim hamileyken karnıma tekme attı. Topluma mâl olduğum için bunu gizlemeyi düşündüm ama artık susmayacağım" dedi.

ZEYNEP TOKUŞ

Doktor kocasından 
şiddet gördü
Kadına dayağı eğitimsizlikle bağdaştırmamamız gerektiğini, Zeynep Tokuş olayında bir kez daha anlıyoruz. Tokuş da doktor olan eşinden şiddet gördüğü için boşandı. Kavganın nedeni ise Alp Nuhoğlu'nun arkadaşlarının Tokuş'u aşağılamasıydı.
BADE İŞÇİL

Tehdit 
ayırdı
Eşi Malkoç Süalp'e açtığı boşanma davası devam eden Bade İşçil, boşanma dilekçesinde çarpıcı iddialarda bulunmuştu. Malkoç Süalp'in sürekli sözlü şiddet uyguladığını, onu tehdit ettiğini söylemişti. Eşi Süalp ise iddiaları reddederek boşanmak istemediğini dile getirdi. İfadelerinden sonra oyuncu İşçil'e mahkeme koruma kararı verdi.

TUĞBA ÖZAY

"Soğuk havuzda beni bekletti"
Bir dönem sansasyonel olaylarıyla magazin gündemini meşgul eden manken Tuğba Özay, birçok sevgilisinden şiddet gördü. 2003'te mafya lideri Kürşat Yılmaz'ın kendisini cezalandırmak için soğuk havuzda saatlerce beklettiği ortaya çıktı. Özay, cezaevine girmesine sebep  olan son sevgilisinden de dayak yediğini gizlemedi.

ARZU YANARDAĞ'Dayak yedi, akıllandı'
Ünlü oyuncu Arzu Yanardağ, 2.5 yıl evli kaldığı Serhat Türkkan'dan şiddet gördü. Kıskançlık yüzünden eşi Yanardağ'ı dövdüğünü itiraf eden Türkkan, "Kadın kaşınırsa döveceksin. Arzu dayak yedikten sonra akıllandı. Şimdi iyi bir eş, çocuğuna iyi bir anne oldu. O zamanlar dövdüğüme hiç pişman değilim. Mutluluğumuzu o attığım dayaklara borçluyuz" cümleleriyle kadınlardan tepki toplamıştı.


İKBAL GÜRPINARMahkemeden koruma istedi
İkbal Gürpınar, 2013'te evlendiği eşinden şiddet gördüğü gerekçesiyle koruma istedi. Sunucu, evlendikleri günden itibaren psikolojik ve maddi şiddet gördüğünü öne sürdü. Mahkeme, Emre Ermiş'i bir ay süreyle evden uzaklaştırdı.

HARİKA?AVCI

Kurşun yağdırdı

Harika Avcı geçtiğimiz günlerde otel odasında tabancayla vurulmuş halde bulundu. Tabanca eşine ait çıktı. Avcı ifadesinde 'yanlışlıkla kendimi vurdum' dedi ancak daha önce, kendisinden 24 yaş küçük eşi İbrahim Öztürk'ten şiddet gördüğü gerekçesiyle, 1 yıl arayla 2 kez boşanma davası açması kafaları karıştırdı.

TATLISES MAĞDURLARI
Asena
Asena İbrahim Tatlıses birlikteliğinde sürekli şiddet olayı yaşandı. Dayanamayıp Tatlıses'le yollarını ayıran Asena, bir programda yaptığı itirafta, "Bir gün İbrahim Tatlıses buz kovasını bana fırlattı, kanlar içinde hastaneye kaldırıldım" demişti. İstanbul'dan Bodrum'a giderken mola verdikleri bir benzin istasyonunda İbrahim Tatlıses'ten dayak yerken de kameralara yakalanmıştı. 


Derya Tuna
İbrahim Tatlıses'in hayatına, oryantal Asena girdi. Derya Tuna, Asena yüzünden kavga edince Tatlıses'ten dayak yedi. Bu şiddetten sonra beraberlikleri sona erdi.


Perihan Savaş


Perihan Savaş, yıllar önce sevgilisi İbrahim Tatlıses'ten dayak yemiş ve 10 günlük doktor raporu almıştı. Dayağın sebebi, Tatlıses'in Derya Tuna ile olan beraberliğiydi. İbo ile Derya Tuna arasındaki ilişkiyi duyup, hesap soran Perihan Savaş fena dövülmüştü.