Meryem Uzerli, 1 yıl önce Türk Arap ortak yapımı şirketle dizi anlaşması yapmıştı. Dizinin geçen mart ayında yayınlanması planlıyordu. Bu nedenle Alman asıllı oyuncu Star TV'nin 2015'e girdiğimiz ilk dakikalarda ekrana gelen tanıtım filmi için kamera karşısına geçti. Ancak dizinin birden fazla ekibe yazdırılan senaryoları beğenilmeyince yayın tarihi eylüle ertelendi.


Uzerli için yapım şirketi kızı Lara ve menajerliğini yapan üvey ağabeyi Danny için bahçeli ev aramaya başladı. Bu sırada Uzerli'nin partneri de Murat Yıldırım oldu. Ancak dizinin senaryo krizi aylar geçmesine rağmen çözülemedi. Son senaristler ile yönetmenler arasında gerginlik yaşandı.


Bu durum dizinin yine ertelenmesine sebep oldu. Önceki gün dizinin yayın kanalı Star TV'nin tanıtım çekimleri vardı. Ancak Uzerli, çekimlere katılmadı ve Murat Yıldırım'ı tek başına bıraktı.


Meryem Uzerli'nin sürekli ertelenen proje nedeniyle yapım şirketine "Beni artık azat edin, anlaşmayı iptal edelim" dediği ve dizide oynamaya pek de gönüllü olmadığı öne sürüldü. 2 yıl önce "tükenmişlik sendromu" yaşadığı gerekçe göstererek Muhteşem Yüzyıl'ın çekimlerini bırakıp Berlin'e kaçan Meryem Uzerli'nin bu kez anlaşmasına uyup uymayacağı merak konusu oldu.


Uçankuş