Kravatın serüveni yüzyıllar öncesinde başlıyor. Hırvat askerlerinin düşmana korku vermek için boyunlarına doladıkları renkli bez parçaları, dönemin aristokratlarının ilgisini çekiyor. Kravat, moda dünyasına bu şekilde giriyor ve o günden bu yana da popülerliği hiç azalmadan kullanılıyor. Üretilen ilk kravat modelleri oldukça geniş, hatta neredeyse bir fuları andırıyor. Zaman içerisinde, klasik, modern ve ince gibi değişik kravat stilleri ortaya çıkıyor. Tüm bu stiller, kravatın genişliği bakımından farklılıklar içeriyor. Yine, sadece modadan değil dönemin siyasi şartlarından bile etkileniyor. Örneğin ince kravat modelleri, 60’lı yıllarda geniş ve klasik kravatlara bir tepki olarak doğuyor. Sanılandan çok daha sık değişen ve yenilenen bir aksesuar bu, renk, desen, stil ve kumaş çeşidi bakımından neredeyse her sezon baştan aşağı yenileniyor.

Yeni Sezon Kravat Modelleri

Şık ve bakımlı erkekler, daima tüm bu değişiklikleri takip ediyor ve giyim tarzlarını da bunlara uyarlıyor. Zira kravat gerçekten de her erkek tarafından kullanılıyor. Bu nedenle kalabalıklar arasından ayrılmanın ve fark oluşturmanın yolu, herkeste olmayan kravat modelleri kullanmaktan geçiyor. Sanılandan daha zor bir iş bu, zira piyasadaki çoğu satıcı hep birbirinin aynı kravat modelleri satıyor. Sektörü yakından takip eden, sezonun moda renk ve desenlerini kullanan ve sadece kravat satan mağazalar, bir elin parmaklarını geçmiyor. Sade Kravat, bu nedenle sektörde fark oluşturmayı ve hatta liderliği ele geçirmeyi başarıyor.

En Popüler Kravat Sitesi

Sade Kravat web sitesi, Türkiye’nin her yerine satış yapıyor. www.sadekravat.com Profesyonel tasarlanmış site, benzersiz bir kullanım kolaylığı sağlıyor. Gerçek renklerine en yakın şekilde çekilmiş görseller, tam olarak istediğiniz renkte kravatları satın almanızı sağlıyor. Site çeşitli kategorilere ayrıldığından, gezinmek çok kolay. Örneğin “Kravat Renkleri” menüsünde, birbirinden farklı tam 15 renk sunuluyor. Yine, “Kravat Kumaşları” bölümünde, mikro kravat, ipek kravat, yün kravat, keten kravat, örgü kravat gibi çok değişik kumaş ve stiller yer alıyor. “Kravat Desenleri” menüsü ise, çizgili kravat, ekose kravat, düz kravat, şal desenli kravat, noktalı kravat, küçük desenli kravat ve özel desenli kravat gibi çok sayıda motif bulunuyor. Hepsi bu kadar da değil, Sade Kravat, kravat mendili gibi özel ve başka yerde kolay kolay bulamayacağınız ürünler de satıyor.

Sade Kravat web sitesinden alışveriş yapmak gerçek bir keyif, zira üye olmadan alışveriş fırsatı, kapıda ödeme, PayPal ile ödeme ve özel hediye paketi gibi ek çok ayrıcalık sizleri bekliyor. Firma, sınırlı sayıda ürettiği özel kravat koleksiyonları ile başka kimsede olmayan modelleri kullanmanızı ve farklı olmayı sağlıyor. Sade Kravat, on yıllardan bu yana sadece kravat satıyor ve sizleri de ailesine dahil etmek için sabırsızlanıyor.

İlandır.