CHP'den istifa ettiğini açıklayan İstanbul Milletvekili  İhsan Özkes, istifasına Parti Meclisi'nden ayrılması yönündeki talebin neden  olduğuna ilişkin iddialarla ilgili, "Ben Genel Başkanımızla 45 dakika kadar  oturdum, konuştum, görüştük bazı konuları. Fakat asla Parti Meclisi ile alakalı  bir durum telaffuz edilmediği gibi ima dahi edilmedi" dedi. 
 
Özkes, istifasına ilişkin AA muhabirinin sorularını yanıtladı. 
 
  İstifa kararında herhangi bir değişiklik olmadığını, dilekçesini CHP  Genel Merkezine ve Meclis Başkanlığına gönderdiğini ifade eden Özkes, gerekçesine  ilişkin ortaya atılan iddiaları da basından takip ettiğini söyledi.  Genel Merkez yönetiminden, Parti Meclisi üyeliğinden istifa etmesi  yönünde talep geldiği ve bunun üzerine istifa kararı aldığı yönünündeki  iddiaların tamamen asılsız olduğunu belirten Özkes, "Ben Genel Başkanımızla 45  dakika kadar oturdum, konuştum, görüştük bazı konuları. Fakat asla Parti Meclisi  ile alakalı bir durum telaffuz edilmediği gibi ima dahi edilmedi" dedi. 
 
 İstifa niyetini ve buna ilişkin gerekçelerini aktardığında, Genel  Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun sorunların çözümünde sabırlı olmasını istediğini  kaydeden Özkes, "İstifamı asla istemedi. Ben istifa sinyallerini verdiğimde  istifa etmememi ifade eden cümleler kullandı" değerlendirmesinde bulundu. 
 
 Özkes, istifasının gerekçesine ilişkin yarın bir açıklama yapmayı  planladığını bildirdi.