MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Genel Merkez'de 1 Kasım seçimleri için adaylık başvurusu yaptı. Milletvekili adaylık başvurusunu yapmadan hemen önce gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan MHP lideri Devlet Bahçeli, Tuğrul Türkeş sorusuna ilişkin, "Bu soruyu yok sayıyorum. Recep Tayyip Erdoğan'a hayırlı olsun. Hadi bakalım" dedi.


GEÇİCİ HÜKÜMET HAKKINDA...


Bugün toplanacak Bakanlar Kurulu hakkındaki düşüncesi de sorulan Bahçeli, "Bu geçici bir hükümet… Kabinesindeki kararlar da geçici olacaktır" yorumunda bulundu.


İLK MİLLETVEKİLİ BAŞVURUSUNA BAHÇELİ GİTTİ


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 2015 Genel Seçim sonuçlarına ilişkin 7 Haziran akşamı yaptığı açıklamada, "Birinci koalisyon, başlangıcından bu yana birliktelikleri devam eden AKP ile HDP arasında olması lazımdır. İkinci bir koalisyon modeli olarak AKP, CHP ve HDP'yi bir araya getirebilirsiniz. Eğer olmazsa en erken seçim ne zaman olacaksa o zaman da seçim olur" demişti.
Ancak koalisyon görüşmelerinde sürekli olarak her şeye 'hayır' diyen Bahçeli daha sonraki açıklamalarında erken seçim kararı için ateş püskürmüş, sorumlusunu ise Recep Tayyip Erdoğan ilan etmişti. Erken seçime hayır diyen Bahçeli, bugün ilk MHP'li olarak milletvekili adaylık başvurusunu yaptı.