Galatasaray'ın, Bucaspor'dan transferi 24 yaşındaki Umut Gündoğan ile Kayserispor'dan transferi 23 yaşındaki Salih Dursun sabah antrenmanın ardından gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.  Galatasaray'da çok iyi karşılandığını belirten Umut Gündoğan, "Takıma geleli 4 gün oldu. Biz de ona göre adapte olmaya çalışıyoruz. Yorgunluk biraz var. Biz yeni transferler, genç oyuncular olarak geldik buraya. Takımda yıldız oyuncu çok. Bizim de ona göre iyi çalışmamız gerekiyor. Biz de elimizden geleni yapmalıyız. Bizim de burada olmamız, kaliteli oyuncular olduğumuzu gösteriyor. Çok iyi bir arkadaşlık ortamı var. Başka kulüplerde de oynadım ama burası bambaşka bir yer. Bir aile gibi bütünlük var" dedi. MEIRELES BENZETMESİ 
Bucaspor'da oynarken de Fenerbahçeli futbolcu Meireles'e benzetildiğini ifade eden Gündoğan, "Drogba da beni idmanda Meireles diye çağırıyor. Benim için yeni olmadı. Zaten daha önce duyduğum için Drogba'dan bekliyordum. Ama biraz erken oldu. Bari bir hafta geçseydi ama güzel oldu. Fransızca da konuşuyoruz kendisiyle" diye konuştu. 
"KENDİ STİLİM VAR" 
Gündoğan, stilinin takım arkadaşı Selçuk İnan'a benzediğinin hatırlatılması üzerine, "Selçuk'un kalitesi belli zaten. Onlar örnek futbolcu ama benim stilim çok farklı. Ben kendi oyunumu, onun oyununa benzetmiyorum. Yanlış lanse ettirmiş olabilirim ama benim oyun stilim yok. Kimsede göremiyorum" cevabını verdi. 
SALİH DURSUN: " 
Galatasaray'ın yeni transferlerinden Salih Dursun ise, ilk aşamada biraz yabancılık çektiğini belirterek, "Galatasaray'da bazı oyuncuları tanıyordum, bazılarını ise tanımıyordum. Ama tanımadıklarımın nasıl olduğunu merak ediyordum. Hepsi çok kaliteli insanlar. Sonuçta Galatasaray'dalar, seçilerek alınmışlar. Bize çok iyi davrandılar. Sadece bana değil, yeni gelen bütün arkadaşları takımın içine almaya çalıştılar. Bunu da başarıyorlar. Gerçekten çok mutluyuz burada. Her şey çok güzel gidiyor. Biraz yorucu ama bunlar da olacak. Çalışmamız gerekiyor" şeklinde konuştu. 
"14 KİLOMETRE KOŞARSAM KADROYA GİRERİM" 
Basın mensuplarının 'Şampiyonlar Ligi'nde kadroya alınmazsan senin için hayal kırıklığı olur mu?' şeklindeki sorusunu Dursun, "Tabi benim için Şampiyonlar Ligi kadrosuna girmek mutluluk verici olur. Alınmazsam da çalışırım, elimden gelenin en iyisini yaparım. Her zaman çalışmaya devam ederim. Bu benim çalışmam için hiçbir şeyi değiştirmez. Bir haftadır da idman yapmıyordum. Biraz zorlanıyoruz ama bu idmanlar bizim yararımızadır. Ben 3-5-2 oynamayı düşündüm. Normalde 11 kilometre koşuyorum. 12-13-14 kilometre koşmam gerektiğini idmanlarda anladım. Bunun doğrultusunda çalışıyorum. Bunu başarırsam Şampiyonlar Ligi kadrosuna da girerim" diye cevapladı. 
"CHELSEA MAÇINI KAZANAN TARAF OLMAK İSTİYORUZ" 
Genç futbolcu Dursun, Şampiyonlar Ligi'nde oynayacakları Chelsea maçını da değerlendirerek, "Chelsea maçı gerçekten camiamız için önemli bir maç. Ben inanıyorum ki hep birlikte yapamayacağımız hiç bir şey yok. Güçlü takım olabilirler. Antrenörleri çok zeki olabilir ama bizim antrenörümüz de çok zeki. Dünyada kendini kanıtlamış. İyi bir düello olacak. Biz de inşallah hocamızın yüzünü kara çıkarmayacağız. Düelloda kazanan taraf olmak istiyoruz" ifadelerini kullandı. 
"LİGDE VE KUPADA ŞAMPİYONLUK HEDEFLİYORUZ" 
Şampiyonluk için çalıştıklarını vurgulayan Dursun, "Ligde ve kupada şampiyon olup, Şampiyonlar Ligi'nde de elimizden ne geliyorsa en sonuna kadar gitmek istiyoruz. Bunun doğrultusunda çalışıyoruz. O yüzden takım olarak maç başına 13-14 bin kilometre koşmamız gerekiyor. Bunu başaracak güç ve kalite de bizim takımımızda var. Ben inanıyorum söylediklerim sezon sonunda gerçekleşir" dedi. 
"MANCİNİ BANA ÇOK ŞEY KATACAK" 
Dursun, sarı-kırmızılı takımın İtalyan teknik adamı Mancini'nin çok beyefendi ve karizmatik olduğunu ifade ederek, "Ayrıca çok zeki ve teknik bilgisi çok üst seviyede bir hoca. Onun bana bir şeyler anlatması, benimle ilgilenmesi çok büyük bir avantajdır. O bana bir şeyler anlatırken büyük keyif alıyorum. Söylediklerini çok iyi algılamaya çalışıyorum. Kendi futboluma katkı sağlayacağına inanıyorum. Antrenmanlar çok keyifli geçiyor. Yorulmayı da, çalışmayı da seviyorum. İnşallah hocamızın dediklerini sahaya yansıtıp, hedeflerimize ulaşırız" diye konuştu. 
Açıklamanın ardından Umut Gündoğan, Salih Dursun ve İzet Hajroviç gazetecilere poz verdi.