Sabri'yi takımda istemediğini açıkça ifade eden ve "Değişimler şoke edici olur" diyen İtalyan teknik adam, kaptanlık bandını Selçuk'a teslim edeceklerini söyledi
Yeni sezon hazırlıkları için Avusturya'da bulunan Galatasaray'da Teknik Direktör Cesare Prandelli düzenlediği basın toplantısında hedeflerinden takım içindeki değişikliklere kadar çarpıcı açıklamalar yaptı. Sabri'nin kadro dışı kalmasının ardından yeni kaptanlarını Selçuk olarak belirlediklerini ifade eden Prandelli, "Çok pozitif bir insan ve sadece futbolcuları değil bütün çalışanları anlıyor, anlayışla yönetiyor. Bu da bizim için güzel ve kaptanlığı hak ediyor. İkinci kaptan olarak da Sneijder'in takıma dönüşünü bekleyeceğiz" ifadesini kullandı. Hazırlıkların iyi gittiğini söyleyen Prandelli, futbolcularından da hayli memnun olduğunu söylerken, "Her şey iyi gidiyor. Futbolcularım istekli ve hızlı. Dayanıklı, kazanmaya alışık bir takım oluşturmak için uğraş veriyoruz. Bunun için de bazı değişikliklere gittik" dedi. 
Yerli antrenör istemiyorum
Kampa götürmediği Sabri Sarıoğlu ile kişisel bir probleminin olmadığını vurgulayan İtalyan hoca, "Yeni başlangıçlar için bazı değişiklikler yaptık. Bu periyotta aramızda olmayan isimler oldu. Değişikler her zaman şoke edici olur. Bu kararları birlikte aldık. Ve teknik açıdan yeni bir proje hazırladık. Sağ bek için takımda çeşitli farklı pozisyonları deniyoruz. İstanbul'da kalanlar da bir profesyonelin yapması gerektiği gibi çok iyi çalışıyor. Zaman bizim seçimlerimizin doğruluğunu ya da yanlışlığını ortaya koyacaktır. Değişimler sert gelir. Ama bu kararları her zaman korkmadan alabilmeliyiz" ifadelerini kullandı. Ekibiyle geldiğini ve yanına yerli yardımcı antrenör istemediğini belirten İtalyan hoca, "Bana teknik adam değil, tercüman gerekliydi" dedi. 
Pirlo-Balotelli gündemde yok
İhtiyaç duymaları halinde transfer yapabileceklerini anlatan Prandelli, "Pirlo ve Balotelli isimlerinin gerçeklikle hiçbir alakası yok" dedi. Geçtiğimiz sezon Tokatspor ile oynanan Türkiye Kupası maçında sakatlanan Bruma için "Herkes onun için sabırlı olmalı. Ağır bir sakatlık geçirdi. Ritim ve hız kazanması gerekiyor. Umarım bu baskıları kaldırır" diyen Prandelli, "Galatasaray'a gelmekle risk aldığınızı düşünüyor musunuz?" sorusuna "Çok güzel bir seçenek yaptığımı düşünüyorum…  Buraya 4. yıldız için geldim. Zorlukları da biliyorum" cevabını verdi.  Yeni sezonda oyun şablonlarının sadece hücuma yönelik olmayacağını anlatan Prandelli, "Bazen ofansif olması gerekiyor ama defans da yapacağımız anlar olacaktır.  Maç boyunca hücum olmaz" dedi.