Listedeki birçok dünyaca ünlü ismin aksine sürpriz bir şekilde Fenerbahçe'nin başına getirilen Vitor Pereira, kısa sürede yönetimin gözüne girmeyi başardı. Özellikle de Başkan Aziz Yıldırım'ın. Ersun Yanal'ın takım üzerinde uyguladığı programdan ve sık sık verdiği fazla izinlerden rahatsız olan, İsmail Kartal döneminde ise hocanın otoritesinden memnun kalmayan Yıldırım'ın, Pereira'nın şu ana kadar verdiği izlenimden son derece memnun olduğu öğrenildi.


İşte Pereira'nın yenilikleri:


1 - Tempo hiç düşmüyor 
Ekibiyle birlikte idmanlarda futbolculara göz açtırmıyor. Kısa sürede takımın geldiği fiziksel durum dikkat çekiyor. Antrenmanlarda hiçbir futbolcuya tölerans göstermiyor, herkes en üst seviyede çalışıyor.


2 - Birliğe önem veriyor 
Tecrübeli çalıştırıcı günü birlik olmasına rağmen Sivas deplasmanına 22 kişiyi götürdü. Sezon boyunca sakatlıklar haricindeki tüm oyuncuların takımla deplasmana gideceği öğrenildi. Portekizli hoca böylece takımdaki birliği artırmayı hedefliyor.


3 - İzinler iptal 
Geçmiş dönemlerin aksine fazla izin yapmak yok. Özellikle ön elemeye kadar Samandıra mesken tutulacak, takım kesinlikle izin yapmayacak.4 - Kimseye taviz yok 
Sivas maçının sabahında bile idman yaptıran Pereira, disiplin konusunda kesinlikle taviz vermiyor. Futbolcular da Ersun Yanal ve İsmail Kartal döneminin aksine işi daha fazla sıkı tutuyor.5 - Sadece sahada değil 
İdmanlar kayıt altında tutuluyor. Futbolculara fiziksel çalışmaların yanı sıra mental ve taktiksel anlamda da güçlendirici çalışmalar yapılıyor.


6 - Hırs yüklüyor 
Hemen hemen her açıklamasında benzer şeyler söylüyor, "Ruhumuzu vereceğiz, kişilikli bir takım olacağız, sahada savaşacağız" diyor. Bu konuşmalarını takımla yaptığı toplantılarda da sık sık yineliyor, oyuncularını hırslandırıyor.


Fanatik