HÜSEYİN?EROĞUL
Ve Beşiktaş'ta ikinci Quaresma dönemi başladı. Transfer sezonunu Fenerbahçe ve Galatasaray'a nazaran sessiz geçiren Beşiktaş, rakiplerine Quaresma hamlesiyle cevap verdi. İlk ilişkileri tatsız biten Portekizli oyuncuyla 3 sezon sonra yolu yeniden kesişen siyah-beyazlılar, Porto ve Quaresma ile görüşmelere başlandığını dün KAP'a yaptığı resmi açıklamayla duyurdu. Portekiz'den yola çıkan yıldız futbolcu akşam saatlerinde İstanbul'a ulaştı. Önceki gün Suruç'taki katliam sebebiyle Quaresma'ya karşılama töreni yapılmayacağının duyurulmasına rağmen yıldız oyuncuyu kulüp yetkilileri ve çok sayıda taraftar karşıladı. Havaalanında konuşan Ricardo Quaresma ise yeniden İstanbul'da olduğu için çok mutlu olduğunu ifade etti. 


Taraftarın etkisi büyük
Akşam saatlerinde BJK TV'nin programına katılan Portekizli yıldız, Beşiktaş taraftarının yeniden dönmesinde etkili olduğunu söyledi.  Yeni bir sayfa açtığını belirten 31 yaşındaki futbolcu, "Dünle ilgili değil, bugün ve yarın ne olacağıyla ilgili konuşmak istiyorum" ifadelerini kullandı. Quaresma, yapımı devam eden Vodafone Arena'da kupalar kazanmak istediğini de sözlerine ekleyerek, "Giyeceğimiz forma ve armamız aynı. Taraftarlarımız, İnönü'de gösterdikleri desteği yeni stadımızda da göstereceklerdir. Umarım tek değişen alacağımız kupaların sayısı olur ve çok kupa kazanırız" şeklinde konuştu.
Ondan öğrenecek çok şey var
Ricardo Quaresma transferinin ardından formayı kaptırma ihtimali beliren Olcay Şahan, Portekizli yıldızın transferinin rekabeti arttıracağını söyledi. Beşiktaş'a imza attığı günden beri hazırlık maçları dahil neredeyse her karşılaşmada forma giyen ve siyah-beyazlı takımın en istikrarlı oyuncusu olan Olcay, "Quaresma çok büyük bir oyuncu. Aramıza katılması rekabeti üst seviyeye çekecek. Bu durumda kazanan da Beşiktaş olacak. Hepimiz formayı kaptırmamak için elimizden gelenin en fazlasını yapacağız. Ondan öğreneceğim çok şey var" diye konuştu.