Trabzonspor Teknik Direktörü Şota Arvaladze ve futbolculardan Salih Dursun dün Differdange maçının oynanacağı Municipal Stadyumu'nda basının karşısına çıktı. Gürcü teknik adam, sahalarında yakaladıkları avantajı tura dönüştürmek istediklerini söyledi. Tecrübeli teknik adam "İlk maçta rakibi canlı gördük. Tanımış olduk. Bu anlamda daha fazla öndeyiz. İkinci maçta iyi bir sonuç alarak UEFA kupasında devam etmek istiyoruz. Rakibimiz tur için gol atmak zorunda, 0-0 yetmiyor. Yine dikkatli, organize ve kontralarla üzerimize gelecekler ama daha aktif olarak. Tersini beklemiyorum. Farkı tecrübe belirler, biz Avrupa tecrübemizi konuşturmalıyız" diye konuştu. 
Maçtan önce yapacakları söylemek yerine sahada konuşmanın daha mantıklı olduğunu ifade eden Gürcü teknik adam, "Bence maç içinde konuşmak daha mantıklı olur. Bizim istediğimiz hücum oyunu stili. Çalıştığımız her gün. Tabi ki bunları dakikaları var. Bunların riskleri var. Ona göre de stratejiyi futbolculara anlatmış olduk. Onlar da kendi kuvvetlerini kullanmış olacaklar. Ona göre de maça çıkacağız" dedi. Mehmet Ekici ile ilgili de konuşan Şota, "Kendini daha iyi hissediyor. Onu göreceğiz ve karar vereceğiz. Oyuncular tatilden yeni döndü. Mental olarak hazırlanmak süre alıyor. Geçen maça göre daha iyi durumdayız" dedi. Basın toplantısına katılan Salih Dursun da turu geçmekten başka düşüncelerinin olmadığını söyledi. 
DİFFERDANGE 03-TRABZONSPOR
Trabzonspor tur peşinde
Trabzonspor, Avni Aker'de 1-0 yendiği maçın rövanşında Lüksemburg takımı Differdange önünde tur arıyor. Karadeniz ekibi turu atlaması halinde Makedonya'nın Rabotnicki ile Letonya'nın Jelgava eşleşmesinin galibiyle karşılaşacak.  Bordo-mavili takımda, UEFA listesinde adları yer almayan yeni transferler Okay Yokuşlu, Alper Uludağ, Mbia, Cavanda, bonservisi Kasımpaşa'dan alınan Özer Hurmacı ile sakatlıkları bulunan Bourceanu, Deniz Yılmaz, Yatabare, Bosingwa, Cardozo forma giyemeyecek.